Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

SYNER v Praze aktuálně staví nebo čerstvě dokončil prestižní projekty v hodnotě čtyř miliard korun

26. 09. 2019 | 9:50

Jestli někdo v posledních měsících v Praze nepotkal logo stavební společnosti SYNER, musí být slepý. Tato firma v hlavním městě ČR dlouhodobě a úspěšně realizuje svůj byznys, přestože stále sídlí v Liberci. Proto ji lze i nadále považovat za jednoho z největších zaměstnavatelů v kraji. V Praze SYNER aktuálně staví nebo čerstvě dokončil projekty v hodnotě bezmála čtyř miliard korun. Úctyhodné číslo.

SYHarfa
Harfa Office Center, Praha

Nejčerstvěji dokončenou zakázkou je „sestra“ vysočanské O2 areny O2 Universum, jejíž hodnota přesahuje miliardu korun. Projekt zahájený v lednu 2018 a dokončený letos v září představoval dostavbu multifunkčního komplexu, označovaného jako Malá arena. Prostor přiléhá na budovu O2 areny z její jižní strany a rozkládá se na čtyřech podlažích s celkovou plochou téměř 50 tisíc metrů čtverečních. Multifunkční centrum nabízí 24 různých sálů pro pořádání mezinárodních kongresů a korporátních akcí. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíce osob lze využít k pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Investorem byla společnost Bestsport, která vlastní a provozuje O2 arenu, zhotovitelem byl SYNER ve sdružení stavebních společností. A zrovna dnes čeká O2 Universum ostrý start v podobě koncertu skupiny Kabát.

O2 universum, Praha

Od nového roku SYNER staví Office Hybernská v centru hlavního města. Má být dokončen v září příštího roku. Papírenský magnát a miliardář Milan Fiľo, jak podnikatele označil deník E15, staví v Hybernské ulici v Praze 1 kancelářský projekt, který vzniká přestavbou památkově chráněné budovy navazující na Divadlo Hybernia. Rekonstrukce budovy v Hybernské 1 je citlivě koncipována tak, aby nenarušila urbanistickou ani historickou hodnotu daného místa. Prioritou je primárně zastavit postupné chátrání neoklasicistního objektu v srdci Prahy. Veškeré dochované historické prvky interiéru budou umělecky restaurovány a nové detaily budou převážně z kamene, skla a kovu. Objekt nabídne k pronájmu celkem 1220 metrů čtverečních kanceláří a obchodů. Záměr počítá se zachováním důležitého pěšího průchodu mezi ulicemi Hybernská a V Celnici.

 Office Hybernská, Praha. Foto: E15

Aktuálně před dokončením a předáním investorům jsou i další dvě prestižní administrativní budovy - Office Park Telehouse a Harfa Office Center.

Office Park Telehouse je pro SYNER další miliardová zakázka. Jde o přístavbu, nástavbu a stavební úpravy stávající Automatické telefonní ústředny (ATU) v ulici Generála Píky v Praze 6 – Dejvicích. Stavebními úpravami se promění na servisní středisko operátorů, skládá se ze šesti nadzemních a čtyř podzemních pater a nabídne 20 000 čtverečních metrů komerčních kancelářských ploch. V 1. nadzemním podlaží vzniknou vstupní a komunikační prostory, komerční plochy, stravovací zařízení, administrativní prostory a prostory pro zachovávané telekomunikační technologie. Ve druhém až šestém podlaží budou vybudovány administrativní prostory. V podzemí bude mj. k dispozici 193 parkovacích stání. Chybět nebudou ani komerční plochy. Projekt počítá i s přestavbou křižovatky Generála Píky a komunikačním propojením k hotelu Diplomat.

Office Park Telehouse, Praha

Hodnota Harfa Office Center dosahuje také miliardy korun. Za názvem se skrývá komplex nových administrativních budov v pražské Libni. Nabídne více než 30 000 m² administrativních prostor, lékárnu, jídelnu s kavárnou a rozsáhlé podzemní parkoviště s téměř dvěma sty parkovacími místy. Investory projektu jsou investiční skupiny KAPRAIN Group a Lighthouse Group.

SYNER v Praze ale realizuje i objekty občanské vybavenosti. Staví například Domov pro seniory v Bohnicích s termínem dokončení v listopadu příštího roku. Jde o stavbu pro seniory se zvláštní péčí, kteří zde budou pobývat spolu s ostatními penzisty. Do objektu bude situována kuchyň i výdejna zdravotnických potřeb. Zázemí tady má najít dětská skupina i domácí pečovatelské služby. Nebudou chybět ani ordinace lékařů. Součástí dodávky je i vybavení kuchyně. Domov by měl nabídnout až 400 lůžek.Domov pro seniory v Bohnicích, Praha Do roka má být dokončena i zakázka s názvem Nástavba Polikliniky Budějovická. Jde o dvoupatrovou nástavbu jednotlivých částí budovy polikliniky. Nyní je jedna část čtyřpatrová a část druhá dvoupatrová. Do nových prostor má přijít gynekologicko-porodnické oddělení, stomatologie, výzkumné laboratoře, ale také část technologického zázemí.

SYNER bude jako zhotovitel podepsán pod další miliardovou zakázkou a tou je pražský Hotel Backstage, který by měl otevírat do dvou let. Nový osmipodlažní hotel vyrůstá v těsném sousedství O2 arény. Nabídne téměř 300 pokojů s kapacitou přesahující 600 lůžek. Součástí hotelu bude řada sálů a konferenčních místností, restaurace, bary, fitness a krytá parkovací stání. Hotel Backstage, Praha

SYNER ale své prestižní zakázky realizuje i za hranicemi hlavního města. Aktuálně největší je stavba nové centrály České obchodní banky v Hradci Králové, jejíž hodnota významně přesahuje miliardu. Zahájena byla letos v září a termín dokončení byl stanoven na květen 2021. V nové regionální královohradecké centrále, jinak označované zkratkou HHQ, by měla od roku 2021 pracovat více jak tisícovka zaměstnanců banky. Vedle regionálních služeb se však největší mimopražská budova ČSOB stane sídlem významných bankovních útvarů s celorepublikovou působností, kterými jsou především call centrum a zpracovatelské centrum.

Budova bude zajímavá také mimořádnou ohleduplností k životnímu prostředí. Unikátní bude například svým hospodařením s tepelnou energií. K vytápění a chlazení objektu budou sloužit tepelná čerpadla využívající energii ze zemního masivu prostřednictvím 108 energetických jímacích pilot, hlubokých až 200 metrů. Tyto systémy spolu s vysoce kvalitním, aktivním pláštěm objektu, využíváním akumulačních schopností konstrukcí, důslednou rekuperací tepla z vnitřních zdrojů a uspořádáním pro přirozené provětrávání budovy umožní dosáhnout příznivého vnitřního prostředí budovy při velmi úsporném provozu.

Nová centrála České obchodní banky v Hradci KrálovéZa pozornost stojí i výstavba nových laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice v Trutnově. Zakázka na stavební práce se dělí do dvou etap. První etapa řeší rekonstrukci pavilonu, kde sídlí oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Po rekonstrukci se sem přestěhuje oddělení klinické biochemie. V rámci druhé etapy proběhne demolice pavilonů kožního a plicního oddělení, kam se po rekonstrukci a dostavbě přilehlé budovy přestěhuje transfúzní oddělení a oddělení nukleární medicíny.

Na Moravě SYNER staví víceúčelovou sportovní halu v Modřicích. Projekt zahrnuje proměnu stávající stavby a realizaci přístavby nové sportovní haly, která nahradí současnou nevyhovující tělocvičnu. Ta je ve špatném stavu kapacitně nedostačuje ani potřebám místní školy ani sportující veřejnosti. Například tu nelze pořádat profesionální sportovní utkání místního nohejbalového týmu, který patří k republikové špičce. Po dokončení bude hala využívána zejména základní školou, se kterou bude nově propojena podzemní chodbou. Nově bude také vybudovaná posilovna, kterou bude možné užívat nezávisle na tělocvičně a bazénu. Bazén bude sloužit primárně pro výuku plavání nižších ročníků základní školy. Dále bude provedeno přestavění objektu pro ubytování hostujících sportovních týmů.

Otrokovicích SYNER staví pro švédskou firmu TRELLEBORG novou halu. Po dokončení se v ní budou vyrábět obří pneumatiky pro zemědělské stroje a velká auta. Součástí zakázky je i zajištění přeložek, inženýrských sítí, dusíkatého hospodářství a technologii pro chod haly.

Působivý interiér v O2 universum

Z výčtu aktuálních stavebních zakázek realizovaných po celé republice je jasné, že se SYNER zdatně pohybuje v nejvyšších kruzích tuzemského stavebního trhu a jeho lidi jsou podepsáni pod řadou zajímavých a ledaskdy ojedinělých projektů. Mix realizovaných kancelářských, infrastrukturních i průmyslových zakázek je jasným důkazem, že si firma i v 28. roce své existence vede na tuzemském stavebním trhu hodně dobře.

lo, op

vizualizace: SYNER