U metra Nádraží Holešovice se otevřelo nové parkoviště

20. 06. 2019 | 5:00

V předstihu se ve středu 19.6. otevřela část nově budovaného sdruženého parkoviště v ulici Jankovcova. Zhruba z poloviny bude areál sloužit jako parkoviště pro veřejnost s kapacitou 83 parkovacích míst včetně míst pro nabíjení elektromobilů.

Druhou část využije po dokončení Správa služeb hlavního města Prahy. Celkové dokončení stavby je plánováno na srpen letošního roku.

„Jedná se o nové parkoviště v blízkosti centra a v tomto případě bych navíc vyzdvihl návaznost na železnici a stanici metra Nádraží Holešovice. Praha trpí dlouhodobě nedostatkem parkovacích míst, přitom jde o základní předpoklad pro zklidnění dopravy, který by měl přimět cestující k přesednutí z auta do MHD. Věřím, že právě to bude i případ nového parkoviště v Jankovcově,“ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro dopravu.

„Jsem rád, že se část stavby, která bude sloužit jako parkoviště pro veřejnost, podařilo dokončit v předstihu, a to ještě před zahájením letních prázdnin. Řidiči tak dostanou k užívání nové parkovací prostory v období, kdy po Praze již vypukla série uzavírek, ale lidé ještě neodjeli na dovolenou,“ říká Jozef Sinčák generální ředitel TSK. Nová parkovací místa přivítal i starosta městské části Praha 7 Jan Čižínský: „Nové parkoviště rozšíří parkovací kapacity v Praze 7. Pozemek, který jsme dali k dispozici, měl sloužit jako protipovodňový dvůr, ale během cvičení se ukázalo, že není potřeba a že je pro něj možné najít jiné využití. S ohledem na polohu v blízkosti stanice metra zde budou moci parkovat rezidenti i návštěvníci naší městské části.“

Stavební práce začaly v září loňského roku, zakázku ve sdružení realizovala společnost SYNER. „Jsem rád, že se podařilo v předstihu dokončit tu část parkoviště, která má sloužit právě veřejnosti,“ uvedl obchodní ředitel SYNER Miroslav Kot. V první fázi bylo zapotřebí vyčistit území od skládek komunálního odpadu a provést demolici zbytků bývalých budov. Při provádění zemních prací oproti předpokladům našli pozůstatky sklepních prostor. Součástí investice ve výši 54,5 mil Kč bez DPH je také rekonstrukce přilehlého chodníku a části vozovky.

TZ SYNER s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace