Na sídlišti Sever v České Lípě začne v pondělí výměna zkorodovaného a poruchového vodovodu

14. 02. 2020 | 11:55

Život obyvatelům na sídlišti Sever v České Lípě zkomplikuje od pondělí výměna poruchového vodovodu v Okružní a Havířské ulici. Práce už tam začaly kácením stromů, které rostly v pásmu vodovodu, po dokončení je nahradí 12 nových dubů v Okružní ulici a další desítka stromů v Havířské, řekla dnes na dotaz ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Demontovat bylo podle ní nutné také některé lampy veřejného osvětlení, město ale zajistí náhradní osvětlení.

česká lípa DamPanorama1menší
Foto: Mad

Podle informací ze Severočeské vodárenské společnosti (SVS), která je investorem, byla rekonstrukce vodovodu nezbytná. Potrubí je stejně jako sídliště ze 70. a 80. let minulého století a v posledních letech bylo značně zkorodované a poruchové. "Z důvodu opakovaných stížností na časté poruchy řadu a přerušování dodávek pitné vody a s ohledem na špatný technický stav řadů rozhodla SVS o provedení rekonstrukce vodovodu v celkové délce 1496 metrů," doplnil mluvčí společnosti Mario Böhme.

Podle informací z registru smluv přijde rekonstrukce vodovodu bez DPH zhruba na 19,7 milionu korun a patří k největším z 19 projektů, do nichž letos SVS na Českolipsku investuje víc než 82 milionů korun. Výkopové práce začnou na sídlišti v pondělí, potrubí vede převážně trávníky a chodníky, místní komunikace jenom kříží. "Rekonstruované vodovodní řady budou při rekonstrukci odstaveny a zásobování okolních nemovitostí pitnou vodou bude zajištěno provizorním povrchovým vodovodem," doplnil Böhme. Práce na sídlišti by podle něj měly skončit do 17. října letošního roku.

Sídliště Sever by se spolu se sousedními sídlišti Střelnice a Lada mělo v budoucnu dočkat revitalizace. Radnice pro ně chce nechat zpracovat jeden společný plán obnovy. "Ve větší míře chceme do přípravy zapojit i veřejnost," řekla Kňákal Brožová. Ve třetím největším městě v Libereckém kraji by se regenerace mělo dočkat území o rozloze přes 57 hektarů, kde žije více než 7800 obyvatel. Cílem plánované obnovy je především zlepšení dopravní situace a úprava zelených ploch a veřejných prostranství.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace