Rekonstrukce bývalé pojišťovny v České Lípě přijde na 55 milionů Kč. Přesune se tam část radničních agend 

25. 06. 2020 | 6:23

Rekonstrukce bývalé pojišťovny v České Lípě přijde podle předběžných odhadů na více než 55 milionů korun. Budovu město loni koupilo za 18 milionů korun a soustředit tam chce přepážková pracoviště osobních dokladů, řidičských průkazů, registr vozidel, oddělení přestupků, ale také odbor školství, kultury, sportu a cestovního ruchu nebo živnostenský úřad. Úředníci by se měli do budovy přesunout počátkem roku 2022, řekla dnes ČTK starostka Jitka Volfová (ANO).

CLpojišťovna menší
archivní foto Artur Irma

Radnice původně počítala s levnějšími úpravami, nakonec ale rozhodla o kompletní rekonstrukci, aby po nastěhování úřadu nebylo nutné do budovy znovu zasahovat. "Určitě je dobré to udělat, dokud je objekt prázdný. Rozhodli jsme se udělat i opravu fasády, se kterou jsme původně nepočítali. Chceme využít i chytrá řešení - chceme tam mít solární panely nebo například retenční nádrž na vodu," doplnila Volfová.

Na financování projektu chce radnice využít dotací. Podle místostarosty Martina Brože (ANO), který dnes studii zastupitelům předkládal, by bylo podle předběžného průzkumu možné získat až 20 milionů korun hlavně z Operačního programu Životní prostředí. "Rekonstrukce by měla začít v roce 2021," řekl. Budova podle něj zlepší služby nejen pro obyvatele České Lípy, ale i okolních obcí. Zastupitelé dnes projekt podpořili a souhlasili s tím, aby v něm město pokračovalo.

Budovu stavbaři postavili v 90. letech pro Českou pojišťovnu, už šest let je ale prázdná. Město ji loni v dubnu koupilo od soukromého vlastníka, který byl v úpadku. Získalo ji od insolvenčního správce za cenu o 2,278 milionu korun vyšší, než byl znalecký posudek. Radnice ale chtěla zabránit tomu, aby v objektu vznikla třeba ubytovna pro zahraniční dělníky. Město už loni investovalo dva miliony korun do nezbytných oprav, aby se prázdný objekt vyhnul dalším škodám. Přesunem úředníků do pojišťovny se městu uvolní budovy v Děčínské ulici, ulici Jindřicha z Lipé a Erbenově ulici.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace