Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V České Lípě pokračují dopravní omezení v Děčínské ulici, ta prochází obnovou už několik let

13.11.2025 | 5:42

I v nadcházejících měsících musí řidiči počítat s omezeným průjezdem Děčínské ulice v České Lípě. Pokračují tam práce na opravě vozovky, pokládce dešťové kanalizace a nebo výstavbě chodníků. Jedná se už o několikátou fázi této stavby. Krajská silnice 2. třídy totiž prochází postupnou obnovou už několik let.

česká lípa DamPanorama1menší
Foto: Mad

Kristýna Kňákal Brožová, mluvčí České Lípy: „Liberecký kraj pokračuje v humanizaci Děčínské ulice s tím, že od 10. října se uzavírka posunula o další úsek. Znamená to, že úsek, který se dělal předtím, je již uvolněn, a uzavírky se přesunuly do jiné části ulice.“

Děčínská ulice je teď částečně uzavřená. Provoz tam kyvadlově řídí semafory a ve špičkách pracovníci stavby. Má to zajistit plynulejší provoz.

Kristýna Kňákal Brožová, mluvčí České Lípy: „Je samozřejmě možné objet Děčínskou ulici místními komunikacemi.“

Řidiči si tak mohou vybrat, jak lokalitou projedou. Buď se zdrží u kyvadlového průjezdu, nebo projedou okolní úzké ulice.

Jan Sviták (SLK), náměstek hejtmana: „Probíhá tam kompletní rekonstrukce vozovky včetně pokládky dešťové kanalizace. Město v rámci své stavby buduje chodníky.“

Podle jeho slov Rada kraje schválila i dodatek ke smlouvě, který řeší dopravní opatření, prodloužení pokládky dešťové kanalizace a úpravu stavebních prací při budování podloží.

Jan Sviták (SLK), náměstek hejtmana: „Měla by navázat rekonstrukce druhé části komunikace. Teď do zimy musí být provedena opatření, aby byla stavba zprůjezdněná.“

Celá stavba by pak měla být dokončena na jaře příštího roku.

PROTEXT