Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Léčebně respiračních nemocí Cvikov budou rozvody kyslíku u všech lůžek. 14 miliony přespěla EU

16. 10. 2023 | 10:17

V Léčebně respiračních nemocí Cvikov budou brzy přivedeny rozvody kyslíku ke všem lůžkům. V současném stavu jsou centrální rozvody dostupné jen pro část lůžek, informuje a svém FB profilu Liberecký kraj, zřizovatel zařízení.

cvikovFBLKnew
Foto FB Liberecký kraj

tane se tak díky projektu s názvem Rozvod a výroba kyslíku, Léčebna respiračních nemocí Cvikov, jehož hlavním cílem je zajištění výroby a distribuce kyslíku a stlačeného vzduchu.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Předpokládané výdaje jsou 19 milionů korun, z toho dotace EU činí 14,1 milionu korun.

Zdroj: FB Liberecký kraj

archivní foto

Léčebna respiračních nemocí v Martinově Údolí ve Cvikově je zdravotnickým zařízením s dlouhou tradicí.

V současné době je zaměřena na léčbu a diagnostiku onemocnění plic a průdušek dospělých pacientů a je součástí Léčebny respiračních onemocnění ve Cvikově, která má na druhé straně obce i speciální zdravotnické zařízené zaměřené na léčbu dětských pacientů.

Naší základní náplní je léčba chronických plicních onemocnění, zejména chronické obstrukční plicní nemoci, bronchiálního astmatu, chronického kašle a chronických plicních zánětů. S těmito diagnosami se u nás mohou léčit pacienti z celé České republiky.

Rovněž se zabýváme diagnostikou a léčbou akutních plicních onemocnění v rámci rozsahu plicních oddělení okresních nemocnic, zejména diagnostikou endobronchiálních onemocnění včetně rakoviny plic. K tomuto účelu je u nás špičkově vybavené endoskopické pracoviště s erudovanýcm personálem.

Kromě výše uvedeného je v našem ústavu i uzavřené oddělení pro léčbu pacientů s tuberkulózou plic, které splňuje všechny předepsané hygienické standardy. Toto oddělení je jediné v Libereckém kraji.

V zájmu zajištění komplexní péče o pacienty spolupracujeme s plicními odděleními krajských nemocnic v Liberci a v Ústí nad Labem, s oddělením hrudní chirurgie v Ústí nad Labem i se všemi plicními klinikami universitních nemocnic v Praze.

Zdroj: https://www.lrncvikov.cz/