Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dopravu v centru Jablonce nad Nisou od pondělí zkomplikují práce v ulici Generála Mrázka

16. 06. 2024 | 15:15

AKTUALIZOVÁNO: Dopravu v centru Jablonce nad Nisou zkomplikují od pondělí 17. června práce v ulici Generála Mrázka. Dělat se bude nový povrch, chodníky i veřejné osvětlení. Od července do září pak bude ulice pro dopravu zcela uzavřena, řekla ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.

gen mrazka
Foto z www.mestojablonec.cz

Asfaltový povrch rušné ulice je podle vedení města na konci životnosti a opravu nutně potřebuje, městský rozpočet přijde obnova zhruba stometrového úseku bezmála na 5,5 milionu korun.

Omezený bude provoz na frekventovaném úseku od radnice směrem k Obchodnímu centru Central. "Stavba v části mezi ulicemi Kubálkova a Máchova bude rozdělená do dvou etap. Částečně se komunikace uzavře od 17. června do 2. července, od 3. července až do dokončení stavby v září bude tato část ulice zavřená úplně. Objízdná trasa povede po sousedních komunikacích," doplnil Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic magistrátu. Hotovo by podle něj mělo být v polovině září.

Ulice bude mít nový asfaltobetonový povrch s parkovacím pruhem i nové odvodnění. Chodníky ze světle šedé žuly budou široké minimálně 180 centimetrů a budou vybavené prvky, které usnadní orientaci lidem se sluchovým či zrakovým postižením. Dva stožáry veřejného osvětlení nahradí čtyři nové. "Přístup pro rezidenty se bude řešit operativně podle postupu prací, ale nebude možný během pracovních hodin. Prosíme občany, aby neparkovali v ulici Generála Mrázka a využili parkování ve vedlejších ulicích," řekl Heidrich.

V Jablonci nejde o jediné dopravní omezení, od pondělí bude úplně uzavřený také krátký úsek Revoluční ulice před domem číslo 954/19. "Výkopové práce pro opravu vodovodní přípojky by měly být hotové do 21. června. Objízdná trasa nebude značená, rezidenti mohou využívat obousměrně přilehlých místních komunikací," řekla Fričová. S víkendem by podle ní měla naopak skončit dopravní omezení spojená s rekonstrukcí ulice U Přehrady, která je součástí krajské silnice třetí třídy. Na její rekonstrukci se pracovalo od roku 2022.

čtk

Další plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou

Od pondělí 17. června se úplně uzavře část ulice Oblouková před pp.č.338/62.  Uzavírka potrvá do 8. července a důvodem jsou výkopové práce.
 
Kvůli nové kanalizační přípojce se od 18. června uzavře ulice Nová Osada v úseku před čp.207/4. Výkopové práce tu budou probíhat do 28. června. Po dobu prací bude možný průjezd v šíři min. 2,75 pro složky IZS.

Během dvou dnů, 19. 6. v čase 9-11:30 a 20. 6. mezi 14 a 19 hod., se úplně uzavře ulice Zámecká v jabloneckých Vrkoslavicích. V části ulice Zámecké mezi ulicemi Spádová a U Čertova kamene se bude MŠ Montessori loučit se školním rokem.

JN/Jana Fričová