Jablonec nad Nisou připravil koronavirus o polovinu strážníků, městská policie ale fungovat nepřestává

27. 07. 2020 | 16:28

Jablonec nad Nisou připravil covid-19 téměř o polovinu strážníků. Nákazu novým koronavirem potvrdily testy u šesti pracovníků městské policie, dalších 15 lidí muselo do karantény. Navzdory výraznému oslabení ale strážníci nepřestávají ve městě vykonávat svoji činnost. V tiskové zprávě to dnes uvedl ředitel městské policie Roman Šípek.

policie jablonec auto mp s radarem 3
Foto: JN

Městská policie v Jablonci zaměstnává zhruba 50 lidí, z toho čtyři jsou civilní pracovníci. Podle ředitele teď v souvislosti s koronavirovou nákazou všichni strážníci dbají při výkonu své služby na zvýšenou opatrnost. Používají roušky, pravidelně ionizují vozy, uniformy a další pomůcky, které při své práci využívají, uvedl Šípek. Také samotná budova městské policie prochází podle něj pravidelnou dezinfekcí.

Kvůli nákaze je v Jablonci nad Nisou od minulého týdne zavřený plavecký bazén. "Situace v bazénu se nemění, zůstávají dva pozitivní zaměstnanci, dalších osm je v karanténě," řekl jednatel společnosti SPORT Jablonec Jan Ullmann. Bazén zatím zůstane zavřený, první pracovníci by se mohli začít do práce vracet počátkem srpna. Podmínkou jsou jejich negativní testy. "V tomto případě bychom mohli bazén veřejnosti zpřístupnit od 4. srpna," dodal Ullmann.

Jablonecko a Jablonec nad Nisou jsou aktuálně regionem s největším počtem nemocných v Libereckém kraji. Podle údajů ministerstva zdravotnictví (MZCR) připadá za posledních sedm dní na Jablonecku zhruba 15 nemocných na 100.000 obyvatel. Za poslední týden přibylo v okrese 14 potvrzených případů. Od začátku pandemie potvrdily testy na Jablonecku onemocnění u 139 lidí, v celém kraji jich bylo 375. V celém kraji proto od pátku 24. července musí znovu lidé nosit roušky ve všech zdravotnických zařízeních včetně lékáren a také ve vybraných sociálních službách.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace