Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jablonecké tóny zvou na první koncert na náměstí před radnicí, ve středu vystoupí Neřež trio

09. 07. 2024 | 14:23

Jablonecké tóny zvou na první velký koncert na náměstí před jabloneckou radnicí. Ve středu 10. července tu vystoupí Neřež trio, začátek je ve 20 hodin, vstupné se neplatí.

neřež
Neřež trio

Vít Sázavský, Robert Fischmann a Zdeněk Vřešťál jsou členy kapely Neřež trio. „Jsem velmi ráda, že trojici velkých koncertů na Mírovém náměstí zahájíme právě vzpomínkou na tvorbu skupiny Neřež i původní kapely Nerez. Počasí má být krásné, proto přijďte a pobuďte s námi pod hvězdnou oblohou,“ zve zájemce Jana Hamplová, náměstkyně jabloneckého primátora pro oblast humanitní, a dodává, že pokud by přece jen dorazil déšť, je na koncert připravený velký sál Eurocentra.

„Uslyšíte největší hity skupiny Neřež, jako jsou písně V pořádku, Nad tebe není nebo Podivín, i nejznámější písně původní kapely Nerez - Já s tebou žít nebudu, Za poledne, Černá voda, Do posledního dechu, Javor a mnoho dalších. Přijďte si zavzpomínat na období, kdy se z písní těchto velikánů rozklepala kolena nejedné slečny,“ přidává se k pozvánce za organizátory Lucie Kocourková z oddělení kultury a sportu Magistrátu Jablonec nad Nisou.

Velkému koncertu na Mírovém náměstí bude předcházet první z řady Jabloneckých hudebních úterků, které připravuje spolek Musica Varia. „Poprvé se s posluchači setkáme v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí v úterý 9. července. Od 17 hodin tu na varhany doprovodí Ondřej Valenta barytonistu Jana Kukala,“ říká Borek Tichý ze spolku Musica Varia. Začátek je v 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

A pozvánka platí také pro milovníky nedělních promenádních koncertů v Tyršově parku. V neděli 14. července se v Brethově altánu představí smyčcové kvarteto Ad Libitum se zpěvačkami Jarmilou Klokočníkovou a Hanou Jodasovou. Začíná se v 15 hodin, vstupné není žádné.

JN/Jana Fričová