Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Městská policie ještě před zimou obnovila vybavení dopravního hřiště. Otevře ho ale až na jaře

20. 11. 2023 | 15:19

Jablonecké dětské dopravní hřiště má nové personální obsazení. Dosavadní dvě strážnice Městské policie Jablonec nad Nisou (MP) nahradily civilní pracovnice. Důvodem výměny bylo posílení strážníků v přímém výkonu služby. Na zimu se hřiště pro veřejnost uzavře, znovu přístupné bude se začátkem cyklistické sezóny.

MPJNcykloDeti
archivní foto z léta

Práci na dopravním hřišti podporuje také účelová dotace z Libereckého kraje, která v letošním roce činila 85 tis. Kč. MP Jablonec n. Nisou peníze použila na nákup nových kol a odrážedel i nových dopravních značek na mobilní dopravní hřiště.

„Na dětském dopravním hřišti probíhá výuka pro žáky třetích a čtvrtých ročníků základních škol. Činnost dopravního hřiště se pak v letních měsících přesouvá do městských Tyršových sadů,“ zmiňuje Tomáš Svačina, manažer prevence kriminality MP, a dodává, že další novinkou v provozu dopravního hřiště je otevírací doba. „Letos se hřiště otevřelo pro veřejnost i v odpoledních hodinách a v sobotu. Veřejnost toto rozhodnutí velmi kladně přijala. Nyní se však vzhledem k počasí hřiště pro veřejnost opět uzavírá.“

Dětské dopravní hřiště se znovu otevře opět se zahájením další cyklistické sezóny. O přesných termínech bude MP včas informovat.

JN/Jana Fričová