Muzeum v Jablonci dočasně zavřelo, kvůli koronaviru mu chybí část pracovníků

04. 01. 2022 | 16:38

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je ode dneška dočasně uzavřené, znovu otevřít by se mělo 21. ledna. Kvůli pandemii koronaviru mu chybí část pracovníků, někteří se nakazili, další jsou v karanténě. ČTK o tom dnes informovala ředitelka muzea Milada Valečková.

MSBmadOK
archivní foto Mad

Uzavření muzea podle ředitelky využijí k důkladnějšímu úklidu expozic a čištění vitrín. "To, co běžně děláme jen v pondělí, tak teď bude čas udělat toho více," řekla Valečková.

Jablonecké muzeum má kromě krátkodobých výstav i dvě stálé expozice. Jedna je nazvaná Nekonečný příběh bižuterie a druhá Čarovná zahrada - české sklo sedmi stoletími. V bižuterní expozici je na 380 metrech čtverečních reprezentativní výběr ze sbírek tvořených více než 12 miliony kusy. Na zhruba stejné výstavní ploše je i stálá expozice skla rozčleněná do čtyř celků, které na sebe chronologicky navazují, a to od starověku po současnost.

Loňskou návštěvnost muzea v Jablonci poznamenala opatření spojená s koronavirovou pandemii. "Přesná čísla ještě nemáme, ale klesli jsme minimálně o 30 procent oproti předchozímu roku," dodala Valečková. V roce 2020 muzeum, jež patří pod ministerstvo kultury, navštívilo přes 40.000 lidí.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace