Očkovací centrum v Jablonci se na konci srpna přesune do areálu tamní nemocnice

09. 06. 2021 | 16:34

Očkovací centrum v Jablonci nad Nisou se na konci prázdnin přesune z městské haly do místní nemocnice. Proti koronaviru se bude očkovat v bývalých prostorách ARO, které se uvolnily po vybudování nového pavilonu intenzivní péče, řekla ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová. Očkovací centrum musí halu opustit do 27. srpna, aby mohla s novým školním rokem začít znovu naplno sloužit sportovcům.

očkováníKNLTwitter2
archivní foto Artur Irma

V Libereckém kraji se začalo s očkováním na začátku ledna, 22. února se otevřela velkokapacitní očkovací centra v jablonecké městské hale a také v Liberci, České Lípě, Semilech a Jilemnici. V Jablonci zatím alespoň první dávku vakcíny dostalo 25.780 lidí, z toho přes 40 procent už i druhou dávku. Od konce května v tamním centru denně očkují přes tisíc lidí. Aktuálně na rezervaci termínu čeká 720 lidí registrovaných k očkování.

Aktuálně se v Libereckém kraji očkuje ve 12 velkých očkovacích centrech, zapojilo se také přes 150 praktických lékařů. Už na konci května se přesunulo také očkovací centrum v České Lípě, které opustilo Kulturní dům Crystal, kde se chystá rekonstrukce vestibulu. Očkování nyní zajišťuje nemocnice přímo ve svém areálu. Na očkovací centrum přebudovala bývalé garáže. Na přesun se připravují také v Jilemnici, kde se rovněž očkuje ve sportovní hale a zřejmě to tak zůstane nejméně do konce prázdnin. "Máme náhradní prostory už vybrané a uvidíme, kdy to spustíme," uvedl ředitel jilemnické nemocnice Jiří Kalenský.

V Libereckém kraji zatím alespoň první dávku vakcíny proti koronaviru dostalo bezmála 167.000 lidí, to je téměř 38 procent z 442.480 obyvatel kraje. Více než 72.000 lidí už má kompletní očkování. Podle krajského koordinátora Vladimíra Richtera (ODS) jsou stále velká centra pro očkování klíčová, vakcínu v nich dostává 80 až 90 procent očkovaných. Čekací doba pro ty, kdo si jako místo pro podání vakcíny vybrali některé z očkovacích center v kraji, se teď pohybuje kolem týdne až deseti dní.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace