Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Sesuv půdy a popadané stromy zastavily dnes ráno vlaky mezi Tanvaldem a Železným Brodem. Provoz byl obnoven dopoledne

16. 12. 2019 | 9:19

AKTUALIZOVÁNO: Sesuv půdy a popadané stromy zastavily dnes dopoledne zhruba na pět hodin provoz na železniční trati mezi Tanvaldem a Železným Brodem na Jablonecku. Zcela zrušeny byly ráno regionální vlaky mezi těmito městy, omezení zkomplikovalo i jízdu rychlíků na trase z Tanvaldu na Prahu. Provoz tam byl obnoven po 10:40, řekla ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Nela Friebová.

KOLEJE train-445392 1280
Ilustrační foto

Rychlík s odjezdem před 06:00 z Tanvaldu zůstal ve městě stát, z Neratovic do Prahy ho musela nahradit náhradní souprava, uvedla na svých stránkách společnost Arriva. Ta od neděle na trase zajišťuje nejen rychlíkové spojení na Prahu, ale i regionální vlaky na trase z Liberce přes Turnov a Starou Paku do Lomnice nad Popelkou a právě mezi Tanvaldem a Železným Brodem. "V 08:26 dopravce na trase zajistil náhradní autobusy," řekl ČTK dispečer regionální dopravy v Libereckém kraji.

V Libereckém kraji je Arriva nováčkem. "Komunikace tak zatím trochu vázne," řekl ČTK Jiří Hruboň, ředitel společnosti Korid LK, která je koordinátorem dopravy v Libereckém kraji. Start provázely drobné technické problémy, často se také stává, že cestující do vlaku nastoupí s jízdenkou Českých drah. "V prvních dnech nám ale dopravce (Arriva) přislíbil tolerantní přístup ze strany průvodčích v případě, že si lidé spletou jízdní doklady," řekl Hruboň.

Arriva není v Libereckém kraji jediným konkurenčním dopravcem Českých drah. Už od prosince 2010 na základě veřejné soutěže jezdí z Liberce přes Žitavu do Varnsdorfu a Seifhennersdorfu německá společnost Die Länderbahn (dříve Vogtlandbahn) pod značkou Trilex. V prosinci 2014 převzala také vlaky z Liberce do Drážďan a o letních víkendech zajišťuje navíc i železniční spojení z Liberce do Doks k Máchovu jezeru. Letos navíc získala firma ve společné německo-české soutěži zakázku na zajištění provozu na těchto tratích až do roku 2031.

čtk