Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Skála ztěžuje práce na školce v Nové Pasířské, musí se pracovat a tudíž hlučet i o víkendu

27. 06. 2019 | 16:06

Statutární město Jablonec nad Nisou přestavuje nevyužívaný dům správce v areálu MŠ Nová Pasířská na nový pavilon. Ten by měl od září sloužit dětem. Průběh stavby však aktuálně komplikuje skála, která stojí v cestě výkopům pro kanalizační stoku. Aby bylo možné stihnout harmonogram stavby, je nutné pracovat také o víkendu.

 

dětiBežícíRadost
ilustrační foto

Jakmile dělníci výkop pro kanalizační stoku prohloubili do tří metrů, zjistili, že jsou v trase výkopu značně tvrdé skalní bloky, které je nutné odstranit. „Vzhledem k tomu, že povolení pro odstřel skály by musel povolit báňský úřad a bylo by to časově náročné, zhotovitel skálu narušuje pomocí výkonné frézy,“ říká Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Specializovaný stroj vlastní firma pouze jeden, a protože tvrdost skály způsobuje jeho poruchy, jdou výkopové práce velmi pomalu. „Aby byl zhotovitel schopný dodržet termín a děti mohly do zrekonstruovaného pavilonu nastoupit od záři, jak je plánováno, musí tyto hlučné práce probíhat také o víkendu, a to od 7 hodin ráno do 20 hodin večer. Velmi se všem omlouváme a děkujeme za pochopení,“ konstatuje náměstek primátora pro rozvoj města Jakub Chuchlík.

Na projekt přestavby správcovského domu školky v nové Pasířské získal Jablonec dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu v rámci výzvy IPRÚ ve výši 16,8 mil. korun, přičemž celkové náklady na stavbu činí 26 milionů. Kromě nového pavilonu s třídou pro 24 dětí získá ve svém areálu školka spojovací krček od nového k hospodářskému pavilonu, vodovodní přípojku z ulice U Nisy, venkovní osvětlení přístupového chodníku a úpravou projde vedení plynu. Bezbariérový přístup zajistí výtah. Součástí projektu jsou také terénní a sadové úpravy celého areálu včetně pískoviště, opravy schodiště a opěrné zdi, odvodnění a oplocení zahrady, v němž budou také nové venkovní herní prvky.

JN/Adéla Říhová