Už popáté vystoupí v pátek v jabloneckém Klubu Na Rampě kapela Lanugo

01. 12. 2022 | 17:32

Skupina Lanugo bývá často popisována jako multižánrová formace balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou.

LANUGO Jan Durina band photo
Lanugo,foto: Jan Durina

Převážně autorská tvorba kapely Lanugo vyniká neotřelými aranžemi a barevností hudebního vyjádření.

Dynamický vokál Markéty Foukalové doprovázejí klavírista Viliam Béreš, kontrabasista Rastislav Uhrík, bubeník Martin Kopřiva, kytarista Mirek Šmilauer a perkusionista Martin Novák, který navíc ovládá sampler.

V roce 2009 se představili eponymním debutem a na konci roku 2011 pokřtili na Nové scéně Národního divadla druhé album LANUGO, 2011. Za tuto desku si kapela vysloužila nominaci na ceny Apollo. Následovalo EP LANUGO, 2014 s hitem Sára a ke konci roku 2019 v pořadí 4. album LANUGO, 2019, které bodovalo v anketách o nejsilnější a nejlepší desku roku 2019. Aktuálně kapela připravuje materiál na nové album plánované k vydání v roce 2023.

V Klubu Na Rampě Lanugo vystoupí již popáté a jako všechny předchozí koncerty, určitě i tento nabídne strhující zážitek, škoda si ho nechat ujít. Koncert se uskuteční v pátek 2. prosince  v jabloneckém Klubu Na Rampě.

TZ/Milena Bauerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace