Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Frýdlant chce příští rok v Podzámčí otevřít kemp. Mimo provoz je od povodní 2010

29. 12. 2022 | 5:41

Příhraniční Frýdlant na Liberecku chce příští rok otevřít kemp u řeky Smědá, který je uzavřený od povodní 2010. Na první etapu jeho obnovy má město v rozpočtu připraveno bezmála 20 milionů korun. Firmu, která práce provede, bude radnice v soutěži teprve hledat. Novináře o tom informoval starosta města Dan Ramzer (ODS). Zájem o tento typ pobytu podle města stoupá.

Frydlant-radnice04
archivní ilustrační foto Mad

"Rádi bychom kemp rozvíjeli, protože je to jedna z mála aktivit města, která by měla zpátky přinášet alespoň část peněz a měla by dál, včetně pivovaru, tenisových kurtů a tak dále, rozvíjet prostor, kterému říkáme Podzámčí," dodal starosta.

Současné vedení města míní, že zájem o tento typ pobytu i v důsledku covidové pandemie roste. "Město Frýdlant má bezesporu co nabídnout a jediné, co tu chybí, je dostatečná ubytovací kapacita pro turisty, aby u nás mohli zůstat několik dní a prohlédnout si v klidu celé Frýdlantsko. Chceme jim v autokempu nabídnout super zázemí, ať přijedou pod stan nebo v obytném autě," řekl místostarosta Jiří Stodůlka (ODS).

Takový stav ale nastane nejdřív za několik let, v rámci první etapy se počítá se základní obnovou sociálního zázemí i inženýrských sítí, aby byly funkční vodovodní a elektrické přípojky. "Obnovou projdou cesty v kempu, které budou buď s mlatovým povrchem nebo ze žulových odseků s obrubou ze žulových kostek. Vzniknou jednotlivá místa pro stanování, postavena bude nová recepce s denní místností pro zaměstnance, toaletou, bistrem a barem s krytým posezením," řekl starosta. Součástí první etapy bude podle něj i rekonstrukce objektu Gloriet. "Z něj zmizí původní vestavba kiosku a obnovena bude jeho původní klenutá konstrukce s freskami, podepřená antickými sloupy," dodal.

Kolem kempu nechá město také postavit mobilní oplocení, i když zeď kolem něj je. Je ale poškozená. "Bohužel nebudeme v této první etapě přistupovat k opravě zdi, která je památkově chráněná a její obnova je velmi finančně náročná. Potřebných několik milionů korun teď na tuto akci nemáme," řekl starosta. Zeď by se tak opravy měla dočkat v některé z následujících etap.

čtk