Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Omezení na silnici 35 mezi Libercem a Turnovem nekončí, kvůli rekonstrukci mostu bude uzavřena i silnice na Záskalí

28. 08. 2019 | 8:59

Dopravní omezení na frekventované čtyřproudé silnici 35 mezi Libercem a Turnovem nekončí. Už ve čtvrtek sice skončí práce na úseku od Jeřmanic na Hodkovice nad Mohelkou, v polovině září se ale začne pracovat na silnici ve směru na Liberec. Práce na trase skončí až v říjnu. Řidiči se musejí obrnit trpělivostí, kvůli rekonstrukci mostu bude totiž uzavřena i silnice na Záskalí, po níž mnozí kolony na silnici 35 objíždějí. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

silnice-prace-road-work-1148205 960 720 menší
Ilustrační foto

Na silnici z Liberce na Turnov a Prahu se pracuje už od dubna na rekonstrukci mostu u Jeřmanic. Doprava je tam svedena na polovinu vozovky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) navíc přidalo o prázdninách opravu povrchu silnice. Část vozovky byla ještě z roku 1998 a opravu už nutně potřebovala. "Ve čtvrtek 29. srpna skončí práce na výměně vrstev vozovky od Jeřmanic po Hodkovice nad Mohelkou. Zůstane omezení na mostě v Jeřmanicích, kde se bude pracovat až do 10. října," řekl Čáp. Dál tam proto bude doprava svedena na polovinu silnice.

"Od 15. září začne oprava krytu vozovky od mostu v Jeřmanicích po železniční most, který vede nad čtyřpruhou silnicí. Z toho důvodu bude doprava od Liberce na Turnov svedena do protisměru už za Makrem u Liberce až po Jeřmanice," popsal další omezení Čáp. I toto omezení by ale mělo skončit spolu s opravou mostu do 10. října. ŘSD už podle Čápa na 27. až 29. září naplánovalo pokládku asfaltu na silnici i na mostě v Jeřmanicích. "Sjezd v Jeřmanicích by proto měl být v těch třech dnech zcela uzavřený," dodal.

Už v neděli 1. září začne úplná uzavírka na silnici třetí třídy na Záskalí, kterou řidiči často využívají k tomu, aby se vyhnuli dlouhým kolonám na opravované silnici 35. Liberecký kraj tam musí nechat zrekonstruovat most, který je v havarijním stavu. "Most se bude přestavovat na propustek. Začne se úplnou uzavírkou, která bude trvat do neděle 15. září," řekl Čáp. Pak se bude na místě až do poloviny listopadu pracovat za částečné uzavírky. "Doprava tam bude řízena kyvadlově," dodal.

čtk