V domově důchodců v Českém Dubu provádějí preventivní testy na koronavirus. Jeden ze zaměstnanců je na koronavirus pozitivní

24. 03. 2020 | 19:21

AKTUALIZOVÁNO: V Libereckém kraji je už 18 potvrzených případů onemocnění COVID-19. Kvůli jednomu z posledních nemocných teď musí zdravotníci preventivně otestovat všechny seniory a zaměstnance krajského Domova důchodců v Českém Dubu na Liberecku. Nakaženým je jeden z jeho zaměstnanců. Právě senioři patří k té nejohroženější skupině obyvatelstva, kterou je nutné chránit, řekla ČTK mluvčí Libereckého kraje Andrea Fulková.

korona testování Sanita
Foto: ZZS LK

"Muž, pozitivní na koronavirus, je hospitalizovaný na jednotce intenzivní péče oddělení ARO Krajské nemocnice v Liberci. Pracuje v domově důchodců Český Dub. Tam se nyní provedou rychlotesty u všech zaměstnanců a klientů. Dále provedeme trasování kontaktů a další testování a další protiepidemická opatření v potenciálním ohnisku nákazy," doplnil ředitel krajské hygienické stanice Vladimír Valenta.

V Libereckém kraji je aktuálně nejvíc nemocných na Liberecku, kde vyšly testy pozitivně osmi lidem. Šest potvrzených případů je na Jablonecku, tři na Semilsku a jediný na Českolipsku. V Česku je na tom Liberecký kraj s 18 pacienty nejlépe. Celkem bylo zatím v zemi potvrzeno 1394 nemocných s novým koronavirem, nejvíc v Praze.

Podle informací z krajské hygienické stanice bylo zatím na nový typ koronaviru v Libereckém kraji testováno 464 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků deset lidí a u dalších zhruba 4000 karanténu uložili lékaři.

V Libereckém kraji zatím funguje jedno odběrové místo v Krajské nemocnici Liberec a odběry zajišťují také dvě sanitky. Už ve středu by měla další tři odběrová místa vzniknou u páteřních nemocnic v Jablonci, České Lípě a Jilemnici. "Pracovat by měly začít ve čtvrtek," řekl po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Odběry se podle něj budou nadále dělat jen lidem, u nichž to doporučí hygienici nebo lékaři.

čtk  

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace