Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ve Frýdlantu začne příští rok rekonstrukce Kodešovy ulice za 120 milionů, třetinu zaplatí město

10. 12. 2019 | 13:11

Ve Frýdlantu začne příští rok rekonstrukce Kodešovy ulice, která je součástí krajské komunikace třetí třídy. Obnovu silnice proto bude financovat Liberecké kraj. Náklady odhadují projektanti na 120 milionů korun, z toho třetinu zaplatí město Frýdlant.

frydlantNáměstíZvrchuIrma
archivní foto Frýdlantu z výšky Artur Irma

Na obnově silnice ze bude 32 miliony korun podílet také Frýdlantská vodárenská společnost (FVS). Projekt je rozdělený do tří let, řekl dnes novinářům frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS).

Kodešova ulice patří ve Frýdlantu k nejrozbitějším a radnice od roku 2015 jedná s Libereckým krajem o její opravě. "Rekonstrukce je navržena od křižovatky s ulicí Míru po odbočku na Hartu. Celkem se jedná o 1612 metrů," řekl Martin Čáp z Krajské správy silnic Libereckého kraje. Liberecký kraj opraví podle něj mosty, opěrné zdi a také povrch komunikace. Podílet by se měl i na financování kanalizace.

"Kolem této velmi frekventované komunikace nevedou chodníky a chůze po ní je nebezpečná, zvláště pak při zhoršených světelných podmínkách. Proto bude město Frýdlant během obnovy této ulice investovat také například do chodníků a veřejného osvětlení," řekl místostarosta Jan Stodůlka (ODS). Stavba vyřeší i zásobování vodou pro horní část od Hřbitovní ulice směrem k Hartě, kde vodovod chybí. V rámci rekonstrukce silnice ho dostaví.

Projekt je rozdělen do tří let. Hlavním důvodem je financování, které bude zřejmě bez dotací, a také organizace dopravy ve městě. Pokud vše dobře půjde, mohly by podle Ramzera práce začít už v polovině příštího roku. Aktuálně se podle něj pracuje na diagnostice objektů kolem ulice, radnice se tak chce vyhnout případným sporům o způsobené škody.

Rekonstrukce Kodešovy ulice není jedinou plánovanou investicí ve městě, v plánu je například vybudování atletického stadionu, modernizace sálu Besedy nebo zateplení sportovní haly u zimního stadionu.

čtk