Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Hlasování o Alej roku 2019 startuje. V Libereckém kraji letos soutěží osm stromořadí

09. 11. 2019 | 5:51

Až do 7. ledna 2020 mohou lidé hlasovat o devátou Alej roku. O přízeň bojuje 96 kandidáteki z celé republiky, což je dosud nejvíce v historii ankety. V Libereckém kraji soutěží 8 alejí a stromořadí. Vítězku vyhlásí Arnika v lednu příštího roku a na jaře k ní umístí pamětní ceduli.

alej ve Sloupu v Čechách
Zámecká lipová alej ve Sloupu v Čechách

Pro Alej roku 2019 hlasujte na www.alejroku.cz

Pro anketu je 96 nominací nový rekord. Velmi nás těší, že lidem na alejích a stromořadí záleží. Také letos se bude volit mezi starobylými i teprve nedávno vysazenými alejemi, kterých neustále přibývá,“ říká organizátorka ankety Karolina Kostićová z Arniky.Alej Ke křížku Chotovice

Nominované aleje v Libereckém kraji

Lokalita

Druh

Valdštejnská alej v Zahrádkách

 Lipová

Alej na Křížový vrch u Cvikova

Lipová

Habrová alej v Zahrádkách

Habrová

Alej Kamenický Šenov - Slunečná

Jírovcová

Zámecká lipová alej ve Sloupu v Čechách

Lipová

Alej Ke křížku

Lipová

Alej Hvězda

Lipová

Vápenské lipové stromořadí

Lipová

Alej na Křížový vrch u CvikovaStačí vybrat jednu alej na www.alejroku.cz a poslat jí svůj hlas Hlasování bude ukončeno 7. ledna 2020 ve 12 hodin. Do té doby budou průběžné výsledky utajené, aby neovlivňovaly hlasující a organizátoři zveřejnili konečné výsledky až po překontrolování hlasů.

Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Na autora vítězné nominace čeká jako hlavní cena let balonem od Lucky Balon a poukazy na fotoslužby od FotoŠkoda. Všech devět patronů ankety mezitím zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor se může těšit na zrcadlovku značky Canon.

TZ