Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Jedno smrtelné zranění si způsobil jezdec na elektrokoloběžce, druhému podlehl traktorista

01. 08. 2023 | 12:24

V červenci při dopravních nehodách v Libereckém kraji zemřeli dva lidé, loni jeden. Od začátku letošního roku si nehody v kraji vyžádaly deset životů, loni za prvních sedm měsíců roku při nich zemřelo šest lidí. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

DND10a
ilustrační archivní foto

Tragický byl letos v polovině července pád třiačtyřicetiletého muže v Liberci, když jel bez ochranné helmy na elektrokoloběžce dolů Horskou ulici. Podle svědka se mu za jízdy otočila řidítka a muž si při pádu na silnici vážně poranil hlavu. "Třiačtyřicetiletého muže zdravotníci transportovali do liberecké nemocnice, kde se mu na anesteziologicko-resuscitačním oddělení lékaři snažili zachránit život. Bohužel se jim to nepodařilo a on na následky svého zranění následující den zemřel," uvedla již dříve regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Druhá tragická nehoda se v kraji stala poslední červencový den na lesní cestě u Dubé na Českolipsku. Při ní zemřel třiasedmdesátiletý řidič traktoru. "Muž jel s traktorem s přívěsem, na němž převážel náklad. Při sjíždění nezpevněné cesty se traktor i přívěs převrátily vpravo a řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," dodala Baláková.

Celkem se o prvním prázdninovém měsíci stalo v kraji 408 nehod, což je o 36 více než loni. Těžké zranění při nich o letošním červenci utrpěli tři lidé a lehké 131, loni bylo těžce zraněno pět lidí a lehce 140.

Nejčastější příčinou letošních červencových nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo poslední den v měsíci, kdy jich bylo 25.

Od začátku letošního roku se podle předběžných údajů stalo v Libereckém kraji 2851 nehod, loni jich za od začátku ledna do konce července bylo 2584. Zraněných za letošních prvních sedm měsíců bylo 707, z toho 19 těžce. Loni zranění při dopravních nehodách utrpělo 645 lidí a z nich těžké mělo 25 lidí.

čtk