Libereckého kraje se částečné odložení roušek ve školách netýká. Je tu 35 nově potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel, limit je 25

08. 06. 2021 | 7:36

Ve většině českých škol se ode dneška smí učit bez roušek. Ochrana dýchacích cest není nutná ani v zaměstnání, pokud lidé mají své místo v kanceláři. V obou případech to ale neplatí pro kraje Zlínský, Jihočeský a Liberecký, kde je stále horší epidemická situace.

covidRouškyHOlky
ilustrační foto

Liberecký kraj: Potvrzené případy za posledních 7 dní na 100 000 obyvatel: 31 případů (35 ke dni 07.06.)

Neděle 6.6.- 15 případů

pondělí 7.6. - 16 případů

Zdroj: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/kraje/LBK

"Vládní rozhodnutí se bohužel netýká našeho kraje. Aktuální počet pozitivních případů COVID-19 za posledních 7 dní na 100 000 obyvatel je totiž u nás vyšší (35) než požadovaných 25. Mrzí mě to, podobně jako to, že nám vláda tyto důležité zprávy oznamuje pouze přes média. Nezbývá než doufat, že se situace minimálně v tom prvním případě co nejdříve zlepší. Také bych si přál, aby se vláda při podobných rozhodnutích řídila takovými daty, která skutečně zachycují aktuální epidemiologickou situaci v daném regionu," komentoval vládní rozhodnutí na svém FB profilu hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Podle včerejší informace ČTK má epidemie koronaviru v kraji klesající trend od poloviny března. Aktuálně je týdenní přírůstek 35 nově potvrzených případů v přepočtu na 100.000 obyvatel.

Na kulturních akcích v Česku smí být nově 1000 lidí uvnitř a 2000 venku. Podmínky testování se v kultuře sjednotí s restauracemi. Rozhodla o tom v pondělí vláda.

Povinnost nosit roušku se už nevztahuje ani na všechny předškoláky místo dosavadní výjimky pro děti do dvou let. Roušky rovněž není nutné mít u zkoušky na vysokých školách či maturity, pokud se dodrží požadovaný dvoumetrový rozestup mezi účastníky. Ve školách je ale třeba mít stále roušky nasazené při přestávkách a ve společných prostorách.

K prokázání bezinfekčnosti ode dneška všude platí všechny druhy testů včetně samotestů nebo čestného prohlášení. Na kulturních akcích je pak možné konzumovat občerstvení formou bufetu nebo bufetu s obsluhou, nesmí se ale jíst a pít v hledišti.

Ačkoliv se pro kulturu zvyšuje povolený počet diváků, stále platí, že je možné naplnit jen polovinu hlediště venku i uvnitř. Také bazény, wellness centra či sauny mohou ode dneška naplnit kapacitu na 50 procent. V těchto provozech nemusí návštěvníci nosit roušky.

čtk, fb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace