Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže. Pobočky si ročně rozdělí 400 tisíc

26. 05. 2024 | 10:19

Pravidelná každoroční podpora činnosti oblastních spolku Českého červeného kříže (ČČK) pokračuje. Ty si rozdělí příspěvek následovně – liberecká pobočka obdrží od kraje 160.000 korun, jablonecká 120.000 korun a semilská totožnou částku.

ččk
Ilustrační foto z www.cervenykriz.eu

Liberecký kraj bude každý rok částkou 400.000 korun podporovat činnost ČČK pravidelně, započal s tím v loňském roce.

„Nesmírně si vážím práce Českého červeného kříže. Organizace se významně podílí svou pomocí na řešení potíží v souvislosti s krizemi,“ uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví. „Spektrum práce, kterou zdravotníci Českého červeného kříže během těchto krizí odvádí, je velice pestré – ať už jde o humanitární pomoc, práce v sociálních zařízeních či zdravotní dozor na akcích.“

Liberecký kraj kromě pravidelných dotací přispívá ČČK i mimořádně. Kupříkladu v roce 2018 a 2019 přispěl jablonecké a liberecké pobočce dohromady 600.000 korun na nákup humanitárního a sanitního vozidla. Vloni a předloni pak liberecký ČČK obdržel darem vyřazenou sanitu.

ČČK pomáhají také dotace z krajského krizového fondu. V roce 2023 Oblastní spolek ČČK Liberec obdržel 350.000 korun na technické vybavení sanitního vozidla VW T5. Jednalo se o výměnu transportního křesla včetně nájezdové rampy. Peníze také pomohly přístrojově dovybavit sanitní vozidlo MB Sprinter monitory, plicním ventilátorem, radiostanicí a uniformami s příslušenstvím.

LK/Filip Trdla