Liberecký kraj se v soutěži oblíbenosti regionů, konkrétně u zimní dovolené, umísťuje tradičně na první příčce

04. 10. 2021 | 10:01

Devátým rokem se uskutečnila internetová soutěž Kraj mého srdce, která sleduje oblíbenost jednotlivých krajů České republiky podle toho, jaké skýtají možnosti trávení volného času. Liberecký kraj potvrdil svou pověst kraje sněhu a ledu, protože zvítězil v kategorii KAM na zimní dovolenou. Na dalších příčkách se umístily kraje Moravskoslezský a Královehradecký.

zimaRodina
ilustrační foto

Výsledky soutěže byly vyhlášeny v Rožnově pod Radhoštěm v rámci jednání Komise Rady Asociace krajů ČR pro cestovní ruch. Ocenění si převzala náměstkyně hejtmana pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Květa Vinklátová.

„Liberecký kraj se v anketě, konkrétně v tématu zimní dovolené, umísťuje tradičně na první příčce. Víme ale, že máme mnohem více co nabídnout i v jiných částech roku, než jenom v zimě. Snažím se pracovat na tom, aby si lidé spojili náš kraj i s dalšími tématy,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Zajímavostí je, že Liberecký kraj se umístil na 4 místě v absolutním pořadí krajů. Před ním jsou kraje Jihomoravský, Jihočeský a Moravskoslezský.

Pořadatelem ankety, jež se koná pod záštitou právě Asociace krajů České republiky, je tradičně Vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA Expo Praha. Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit.

LK/Jan Mikulička

Novinky pro letošní zimu: Nová Skalka ožije i v noci, na Špičáku se rozšíří slalomák

Přípravy v řádu měsíců, stavba v řádu dnů, rozsvícení celého kopce během vteřiny, to byla ve zkratce stavba nového osvětlení na 1,5 km dlouhé a 45 metrů široké sjezdovce Nová Skalka. Nové večerní lyžování se bude odehrávat pod LED osvětlením.

Na Tanvaldském Špičáku nyní dochází k rozšíření sjezdovek Slalomák a Zalomený. Těží se kalamitní dřevo po náletu kůrovce, černá sjezdovka alias Slalomák bude široká až 100 metrů. Po kvalitnějších tratích by se v areáu mělo jezdit už tuto sezonu, pokud ji zase nezhatí vládní restrikce kvůli covidu.

Zdroj: FB Ještěd a Skiarenajizerky

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace