Na Liberecku skončily zimní uzavírky spojené s opravou křižovatky Rádelský mlýn

31. 03. 2021 | 14:22

Na krajských silnicích v Rádle a Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku skončí dnes o půlnoci zimní uzavírky vyvolané rekonstrukcí křižovatky Rádelský mlýn na I/35 z Liberce na Prahu. Pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny včetně dodávek ale zůstanou tyto komunikace dál uzavřené, řekl dnes ČTK vedoucí odboru dopravy Libereckého kraje Jan Čáp.

radelValbekStory2
Foto: www.valbekstory.cz

Práce na rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn začaly loni v březnu, v dubnu pak stavba uzavřela napojení na silnici I/65 směrem na Jablonec nad Nisou a Rychnov. Řidiči musí do Jablonce po objízdných trasách po I/35 přes Liberec nebo po silnici I/10 přes Turnov a Železný Brod. Stovky řidičů si ale cestu zkracovaly přes Jeřmanice a Rádlo nebo přes Hodkovice nad Mohelkou, Radoňovice a Pelíkovice. Jde ale o silnice, na nichž se i v létě dvě auta s obtížemi vyhnou, v zimě je to ještě horší. Silnice se navíc nesolí, a hrozily tak velké dopravní komplikace. Proto Krajská správa silnic Libereckého kraje požádala o omezení provozu.

Už od prosince byl jednosměrný provoz z Milířů do Jeřmanic, v lednu pak přibyly značky, které zakazovaly průjezd Rádlem. Zpřísněná byla i pravidla v Hodkovicích. "Teď tato opatření končí, pro nákladní dopravu budou ale tyto silnice dál uzavřené," řekl Čáp. Řidiči nákladních aut podle něj ale často zákaz ignorují, i v zimě se ale podle několikrát stalo, že řidiči kamionů na úzkou silnici vjeli. V lednu tak v jediném dni vyprošťovali silničáři i čtyři kamiony, které v zatáčkách na zasněžené silnici zůstaly viset a provoz zcela zablokovaly.

Krajská správa silnic podle Čápa žádala, aby zůstal jednosměrný provoz z Milířů do Jeřmanic až do ukončení rekonstrukce u Rádelského mlýna, správní úřad na to ale nepřistoupil. "Nedoporučila to ani policie, není pro to důvod, navíc tuto silnici hojně využívají cyklisté a mohlo by to být nebezpečné," řekl Čáp. Policie navíc podle něj doporučila úsek osadit dopravním značením, které bude upozorňovat na zúžení komunikace, a snížit tam rychlost.

Křižovatka u Rádelského mlýna by měla bý znovu průjezdná v polovině prosince.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace