Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Na většině koupališť je na začátku sezony čistá voda, zatím je ale o koupání mezi lidmi malý zájem

17. 06. 2021 | 15:40

Na většině přírodních koupališť v Libereckém kraji, která jsou už v provozu, je na začátku sezony čistá voda. Mírně zhoršenou kvalitu mají podle prvního měření hygieniků jen koupaliště, v Dubé - Nedamově na Českolipsku a rybník Bažantník u autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji. Vyplývá to z dat na webu Krajské hygienické stanice v Liberci. Obě koupaliště jsou na druhém z pěti stupňů kvůli zakalené vodě, což značí, že riziko zdravotních obtíží je malé.

koupani turnov1irma
Foto: Artur Irma

Počasí v posledních dnech ke koupání láká a i na další dny předpovídají meteorologové tropické teploty. Podle oslovených provozovatelů přírodních koupališť je ale zatím mezi lidmi malý zájem. To platí i pro nejmodernější venkovní koupaliště v kraji, které je v Turnově. "Máme každý den 100 až 200 lidí, ale na to, jaké je teplo, bych v tomto období čekal 600 až 700 lidí," uvedl manažer Maškovy zahrady v Turnově Tomáš Špinka. Voda v bazénu je podle něj už teplá a odpoledne mívá až 26 stupňů, takže se vypíná i solární ohřev. Špinka míní, že zájem je nižší kvůli opatřením v souvislostí s pandemií koronaviru. "Myslím, že část lidí se bojí chodit a část odrazují nařízení, která jsou," dodal. Návštěvníci musí mít potvrzení o provedeném testu, očkování nebo prodělání nemoci.

Foto: Artur IrmaJen pomalu roste návštěvnost ve venkovním koupališti Sluníčko v Liberci - Vratislavicích. "Ve středu jsme tady měli 120 lidí za celý den. Myslím, že lidé jsou stále ještě trochu zabrždění těmi proticovidovými opatřeními a odrazuje je to. Ale myslím, že jak se udělá vedro, tak se to prolomí," uvedl správce koupaliště Petr Polda.

Foto: Artur IrmaZatím malý zájem o koupání je i v Máchově jezeře na Českolipsku. "Ve středu tady mohlo být 200, možná 300 lidí, což na ploše hlavní pláže je skoro nic," uvedl správce pláží Hlavní a Klůček na Máchově jezeře Aleš Zumr.

Foto: Artur Irmačtk