Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Naučná stezka Příhrazskými skalami zve na pověsti o kruté paní z Valečova a obru Drábovi

09. 07. 2024 | 5:00

Jak zabavit děti na celý den? Třeba výletem do přírody, spojeným s návštěvou dětské naučné stezky Příhrazskými skalami. Trasa, dlouhá devět kilometrů, je plná interaktivních panelů, nabízí spoustu zábavy a poznání. Celá stezka zabere pět až šest hodin chůze.

drábské světničky kudyznudy 25812c82-0424-4aa7-937e-fd730b33f3b6
Drábské světničky, foto - zdroj: www.kudyznudy.cz

„O prázdninách nemusíte vyrážet nikam daleko, abyste se ocitli na krásném místě. Problémem může být jen velký počet turistů, proto je dobré si vybrat takový čas, který umožní vychutnat si krásu takových míst,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Drábské světničky, foto - zdroj: cs.wikipedia.orgNaučná stezka je určena pro děti, které hravou formou získávají nové informace o přírodě a místní historii. Tato okružní trasa začíná a končí na parkovišti pod zříceninou hradu Valečov. Stezka vede po turisticky značených cestách, lesních stezkách a místních komunikacích, což zajišťuje rozmanitost a přitažlivost celé trasy.

Příhrazské skály, foto: LKÚsek mezi zříceninou hradu Valečov a Drábskými světničkami vede po červené turistické značce. Od Drábských světniček až po Krásnou vyhlídku se trasa ubírá současně po červené a modré turistické značce. Z Krásné vyhlídky k parkovišti pod zříceninou hradu Valečov pokračuje cesta po zelené značce a zčásti po neznačené komunikaci.

Valečov, foto - zdroj: www.kudyznudy.czNa stezce si lze přečíst pověst o kruté paní z Valečova nebo o obrovi Drábovi. Čekají zde také zábavné úkoly, jako je rozpoznávání skalních měst Českého ráje, zvířecích stop, jedlých a nejedlých hub, listů stromů a mnoho dalšího. Děti ocení kostkové puzzle a pexeso.

LK/Jan Mikulička