O víkendu lyžovaly tisíce lidí. Přestože panovaly ideální podmínky, návštěvnost rekordní nebyla

13. 03. 2022 | 16:57

V Libereckém kraji o víkendu do hor vyrazily tisíce lyžařů. Přestože panovaly ideální podmínky, návštěvnost rekordní nebyla. Na svazích se pohybovalo zhruba stejně lidí jako ve všední dny. Týden prázdnin má před sebou poslední skupina školáků, mezi nimiž je i třetina žáků z Prahy.

lyze bryle
Ilustrační foto

Liberec 13. března (ČTK) - V Libereckém kraji o víkendu do hor vyrazily tisíce lyžařů. Přestože panovaly ideální podmínky, návštěvnost rekordní nebyla. Na svazích se pohybovalo zhruba stejně lidí jako ve všední dny. Týden prázdnin má před sebou poslední skupina školáků, mezi nimiž je i třetina žáků z Prahy.

"Denně je na sjezdovkách okolo 3500 až 4000 osob. Přestože bylo sluníčko, o víkendu vyšší návštěvnost nebyla," řekl ČTK Pavel Bažant ze společnosti Ski bižu, jež provozuje v Jizerských horách lyžařská střediska na Tanvaldském Špičáku, Severáku a Bedřichově. Podmínky jsou stále ideální. "Zhruba do 13:00 sníh pěkně drží, návštěvníci si podmínky chválí," uvedl. "Dnes si kupovali lidé skipasy na více dní, tak uvidíme, jaký bude poslední týden jarních prázdnin," řekl.

Spokojený s návštěvností je ředitel skiareálu v krkonošské Rokytnici nad Jizerou Vít Pražák. "Denně jezdí zhruba 2300 až 2500 lidí. Tratě jsou ráno tvrdší, pak se zase dobře zatáčí. Kdo lyžoval tento víkend, tak nechyboval. Máme tu slunečno a dobré počasí má ještě pokračovat," uvedl. Sněhu je podle Pražáka dostatek. "Od pondělí začíná vedlejší sezona, skipasy budou zhruba o 15 procent lacinější," řekl.

Další stovky lyžařů navštívily Ještěd a další střediska. Do stop vyrazili také běžkaři. Prázdniny nyní mají kromě školáků z Prahy také děti z Karlovarského kraje, Děčína a Litoměřic či Jindřichova Hradce.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace