Očkovací centrum liberecké nemocnice bude očkovat děti celý den. Vakcíny nejmenším podá i Česká Lípa a Jilemnice

05. 01. 2022 | 12:40

V očkovacím centru liberecké nemocnice, které je největší v Libereckém kraji, dnes začali pediatři očkovat děti mladší 12 let proti covidu-19. Kvůli zájmu jsou termíny na celý den, původně se počítalo s půl dnem. Dnes bude očkováno zhruba 100 dětí. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zájem je větší, než jsme čekali," dodal.

covidHolka
ilustrační foto

Podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví bylo v Libereckém kraji do úterý očkováno 90 dětí ve věku od pěti do 11 let, a to v liberecké nemocnici a u čtyř pediatrů. Z očkovacích center je liberecké první v kraji, které s očkováním dětí začalo, další se přidají v příštím týdnu. "Zájem je relativně velký.

V Liberci má termín asi 200 dětí a dalších zhruba 150 je takzvaně na čekačce - termín si bude teprve vybírat. Na dalších místech je to obdobné, úměrné jejich velikosti. V Jablonci je registrováno kolem 60 dětí, v Jilemnici asi 30," uvedl krajský koordinátor pro očkování Vladimír Richter.

Českolipská nemocnice bude děti mladší 12 let poprvé očkovat příští týden ve středu mezi 15:00 a 18:00. "Bude to jen pro registrované," uvedla mluvčí nemocnice Andrea Beranová. Zájemců o očkování je podle ní zhruba 150, termín má zatím 30 z nich. Příští týden budou poprvé očkovat děti mladší 12 let také nemocnice v Jablonci i Jilemnici.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace