Pondělní testování ve školách v Libereckém kraji odhalilo 136 nakažených

04. 01. 2022 | 15:51

Při pondělním antigenním testování na covid vyšlo v Libereckém kraji pozitivně 124 testů žáků a 12 pozitivních bylo mezi zaměstnanci škol a pedagogickými pracovníky. ČTK o tom dnes informovala mluvčí krajského úřadu Andrea Fulková. Do základních škol v Libereckém kraji chodí téměř 41.600 dětí a dalších bezmála 15.800 je na středních, pozitivně tak vyšlo zhruba 0,22 procenta antigenních testů.

testovaniskola5
archivní foto Artur Irma

Před Vánoci byly právě školy největšími ohnisky koronavirové nákazy v Libereckém kraji, nejvíc nakažených bylo podle krajské hygieničky Jany Prattingerové ve věkové skupině od deseti do 14 let. Zda je tomu tak i po Novém roce, musí ještě potvrdit PCR testy. Chvíli to ale potrvá, v Libereckém kraji se aktuálně na PCR test čeká až dva dny. Třeba v Liberci byla ale dnes pro ty, kterým test nařídil lékař nebo hygienik, kapacita volná i dnes odpoledne. Naopak na Českolipsku, které je na tom v kraji nejhůře, byl dnes na tento týden jediný volný termín, další až po neděli.

V Libereckém kraji se situace z pohledu nákazy zhoršuje, za poslední týden přibylo v přepočtu na 100.000 obyvatel 414 nových případů koronaviru, hůř je na tom jen Praha s 475 nově nakaženými v přepočtu na obyvatele za posledních sedm dní. Nejhůř je na tom Českolipsko, kde laboratoře v pondělí potvrdily 111 nových případů nákazy. Za poslední týden tam testy odhalily 522 nových případů covidu, to je bezmála 507 nově nakažených na 100.000 obyvatel. V Česku je aktuálně horší situace jen v okresech Mělník a Praha-západ.

V celém Česku vyšly antigenní testy ve školách v pondělí pozitivně u 3695 žáků a pracovníků škol z 1,1 milionu testů. Pozitivních tak bylo 0,33 procenta z nich. Na twitteru to dnes oznámil ministr školství Petr Gazdík (STAN). Testování se podle něj konalo na téměř 5000 školách, pozitivní výsledek se vyskytl na 1944 z nich. Údaje zahrnují pouze antigenní testy, které nejsou potvrzené přesnějšími PCR testy, řekla ČTK mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Další testování se uskuteční ve čtvrtek.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace