Popadané stromy zkomplikovaly v neděli v podvečer dopravu na Jablonecku a Semilsku

12. 07. 2021 | 5:17

Silný vítr a popadané stromy zkomplikovaly v podvečer dopravu na Jablonecku a Semilsku. Spadlé stromy zablokovaly hlavní silnici 10 ze Železného Brodu na Tanvald a zkomplikovaly i dopravu na dalších místech. Během hodiny vyjížděli hasiči k více než desítce popadaných stromů, nejvíc v oblasti kolem Železného Brodu, řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Eva Klímová.

bouřka1
Foto: twitter HZS LK

Silný vítr provázel podle Klímové lokální bouřku, extrémní srážky ovšem nepřinesla. V Jarní ulici v Železném Brodě museli ale hasiči zajistit střešní krytinu u dvougaráže, kterou uvolnil silný vítr. "Na Chlístově udeřil blesk do památkově chráněného stromu, který je prasklý a hrozí pádem," doplnila mluvčí.

Podle informací ze Správy železnic zastavily spadlé stromy i provoz vlaků na tratích z Lomnice nad Popelkou na Starou Paku, ze Semil na Košťálov, ze Semil do Železného Brodu a také na trati z Rumburku do Krásné Lípy v sousedním Ústeckém kraji. Vlaky už tam ale znovu jezdí. Provoz se večer zastavil také na trati Lovosice – Bohušovice nad Ohří, kde ale bouřka přerušila dodávky elektřiny.

Popadané stromy a ulámané větve přerušily na několika místech dodávky elektrické energie. "Hlášené máme čtyři poruchy na vedení vysokého napětí na Českolipsku, Jablonecku a Semilsku," řekla ČTK severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Bez proudu zůstalo podle ní po bouřce zhruba 700 domácností v oblasti Nového Boru - Arnultovic, na Semilsku v Záhoří, Chuchelně nebo Syřenově, na Jablonecku v okolí Železného Brodu, Proseči a Záhoří. "Na odstranění poruch se pracuje, dodávky by měly být ještě teď večer obnoveny," dodala.

V souvislosti s popadanými stromy na silnici 10 u Železného Brodu řešili policisté i havárii osobního auta, které skončilo na střeše. "Když ale policisté na místo dorazili, nikdo v autě nebyl, podle svědků řidič odešel," doplnila krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace