S mírným zpožděním zahájí provoz cyklobusy do Bedřichova, na Smědavu a na Jizerku

15. 05. 2020 | 8:04

V Libereckém kraji vyjedou o víkendu poprvé sezonní turistické autobusy a vlaky. Kvůli koronaviru zahájí provoz později než v minulých letech. Znovu začnou jezdit vlaky na turistické trase do Harrachova, dál do Polska ale zatím nemohou. Poprvé vyjedou také cyklobusy do Jizerských hor, řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Filip Trdla.

cyklobusCeskyRajCharousek
ilustrační foto cyklobusu v Českém ráji Pavel Charousek

"Tím, že vláda urychlila zmírnění některých restriktivních opatření, sledujeme postupné zvyšování počtu cestujících ve veřejné dopravě a adekvátně na to reagujeme," řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starotové pro Liberecký kraj). Už minulý týden kraj posílil vlakové spojení na Frýdlantsko. "Lidé mají potřebu také vyrazit ven do přírody a tomu se přizpůsobuje první etapa obnovy provozu linek, které plní nabídku převážně volnočasového spojení," dodal Sviták.

Od soboty budou vlaky z Liberce jezdit až do Harrachova v rozsahu, který je téměř na úrovni provozu před koronavirovou pandemií. V Harrachově bude na vlaky znovu navazovat místní autobusová linka. "Vlaky budou v Harrachově končit, protože Polsko zatím neumožňuje běžné cestování na své území, stejně tak nepouští své občany ven," řekl Jiří Hruboň, ředitel společnosti Korid LK, která je koordinátorem veřejné dopravy v kraji.

S mírným zpožděním zahájí provoz oblíbené cyklobusy do Bedřichova, na Smědavu a na Jizerku. Posílena bude autobusová linka z Liberce do Stráže pod Ralskem, která také nabídne přepravu jízdních kol. "Novinkou je linka 469, která s cyklovlekem přiblíží obyvatelům Libereckého kraje Národní park České Švýcarsko. Pojede z České Lípy přes Lužické hory do Jetřichovic," doplnil mluvčí krajského úřadu.

Od pondělí 18. května začnou znovu jezdit rychlíky z Prahy do Turnova a Tanvaldu nebo z Kolína do Nového Boru a Rumburku. "Na přelomu května a června chceme zprovoznit také sezónní linky do Českého ráje a Krkonoš a předpokládáme, že v době letních prázdnin budou v provozu již řádně plánované posilové autobusové i vlakové spoje, například k Máchovu jezeru," dodal Sviták. Informace o provozu najdou cestující na stránkách integrované dopravy www.iidol.cz.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace