Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Třídění příchozích zatím v nemocnicích zůstane, do dvou týdnů by se počty pacientů mohly vrátit k normálu

25.04.2020 | 16:05

Kontrola příchozích zatím v nemocnicích v Libereckém kraji zůstane, i když objem péče postupně poroste. Do dvou týdnů by se počty pacientů mohly vrátit k normálu, řekl ČTK liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Například největší Krajská nemocnice Liberec doporučuje pacientům, aby si v zájmu zrychlení odbavení dopředu vyplnili tzv. třídící list. Stáhnout si ho mohou na webu nemocnice nebo ho najdou u parkovacího automatu u vstupu do areálu.

korona knlDrivein1
Foto: KNL

"Pacienti budou do nemocnice stále chodit přes triážové stany, stále jim bude měřena teplota, protože pořád musíme udržet nějakou míru bezpečí, nicméně nemocnice se budou postupně vracet k plánování operací v jednotlivých oborech. Panují různé názory na to, zda před každou operací testovat PCR testy každého pacienta nebo jen ty rizikové, to jsou věci, které se budou muset vyřešit v dalších dnech a týdnech. Počty pacientů v nemocnicích by se postupně měly vrátit do normálu, nicméně stále tam bude muset být zachována předběžná opatrnost," dodal hejtman.

Krajská nemocnice Liberec začala s tříděním pacientů jako první v kraji v polovině března. Ve všední dny stanem projde podle mluvčího Václava Řičáře zhruba 800 pacientů o víkendech kolem 300. V běžném provozu to ale bývá až čtyřnásobek. Proceduru tak může předvyplněný třídící list výrazně urychlit. Přesto se pacienti zřejmě frontám nevyhnou, už v současné době se fronta před stanem často v dopoledních hodinách táhne až po Husově ulici. Jen přes triážový stan se pacienti dostanou také do nemocnic v Jablonci nad Nisou a Jilemnici.

V Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa budou od pondělí triážovým stanem procházet jenom pacienti, kteří směřují do ambulancí a poraden zřizovaných nemocnicí. Pacienty, kteří půjdou do soukromých ambulancí, zkontrolují přímo v ordinaci. "Pro všechny pacienty nadále platí, že veškerý doprovod není vpuštěn do budov s výjimkou dětí, handicapovaných, imobilních, nesvéprávných a otců u porodu či osoby žijící ve společné domácnosti s rodičkou," doplnila mluvčí nemocnice Kateřina Amrichová.

čtk