Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Turistickými trháky v Libereckém kraji jsou liberecká zoologická zahrada a iQLandia

29. 05. 2020 | 5:47

Rozsáhlý průzkum návštěvnosti turistických cílů, sestavený na základě sledování více než 1400 vyhledávaných míst ve spolupráci s krajskými koordinátory a destinačními společnostmi, přinesla agentura Czech Tourism. Výsledky jsou za loňský rok a jsou v nich zahrnuty počty tuzemských i zahraničních turistů.

Nejnavštěvovanějším místem za celou republiku je Pražský hrad; Liberecký kraj má hned dva zástupce v první padesátce. Na 18. místě je Zoologická zahrada Liberec a na 21. místě se umístilo science centrum iQLandia. „Obě tato místa jsou v našem kraji velkými lákadly. Pracujeme však na tom, aby se turisté začali zajímat i o další místa v regionu, zejména ta méně známá. Vyhlášené turistické cíle tak nebudou přetížené,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

archivní foto

Kromě zoo a iQLandie patřily v roce 2019 mezi nejnavštěvovanější místa v kraji liberecké Centrum Babylon a DinoPark, Státní hrad Trosky, Státní zámek Sychrov, science centrum iQPark, Bozkovské dolomitové jeskyně a Státní hrad Bezděz. Takzvanými neobjevenými skvosty podle tipů z regionů byly Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově, sklářská osada Kristiánov a Muzeum Čtyřlístku v Doksech.

Kristiánov.

„Potvrdilo se, že Liberecký kraj patří mezi navštěvované a oblíbené regiony. V porovnání s rokem 2018 jde dokonce o mírně vyšší čísla. Když se na ně podíváme detailněji, uvidíme, že mezi deseti nejnavštěvovanějšími místy jsou stálice jako ZOO, Centrum Babylon, Státní hrady Trosky a Bezděz, nebo iQLandia či DinoPark. Pevně doufám, že i v letošním specifickém roce turisté udrží přízeň našemu regionu a na památky si cestu najdou. My připravujeme několik zajímavých novinek na podporu cestovního ruchu, které představíme na začátku června,“ sdělil Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.

LK/Jan Mikulička