Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

V Libereckém kraji už nesněží, silnice jsou s opatrností sjízdné

14. 11. 2019 | 7:31

V Libereckém kraji v noci na dnešek přestalo sněžit a hlavní tahy jsou po chemickém ošetření holé a mokré, silničáři přesto doporučují opatrnost. Pozor by si měli dát motoristé hlavně na horských silnicích nižších tříd, kde mohou být zbytky rozbředlého sněhu, a tak mohou klouzat. ČTK to řekl Pavel Pospíšil z krajské správy silnic.

zimaČerStudniceLepšiMAD
ilustrační foto Mad

"Řidiči, kteří ještě nepřezuli na zimní pneumatiky, by neměli raději vyjíždět," doplnil Pospíšil. Teploty v kraji se pohybují od minus jednoho do tří stupňů a místy se objevují mlhy. Žádné problémy na silnicích hlášené nejsou.

Pozor by si měli dát motoristé na silnici 35 z Liberce na Turnov, kde je kvůli kácení stromů kolem křižovatky Rádelský Mlýn omezený provoz. Uzavřená zůstává silnice 290 ze Smědavy na Desnou, kterou ve středu silničáři uzavřeli kvůli ochraně zdroje pitné vody.

V Libereckém kraji je zataženo, podle meteorologů by se ale mělo postupně vyjasňovat. Teploty přes den vystoupají až na šest stupňů. Pršet ani sněžit by už nemělo.

čtk