Výrobek roku Libereckého kraje: Přihlásilo se 116 produktů od 31 výrobců, výsledky budou o dožínkách

22. 06. 2022 | 8:03

Více než stovku pochoutek rozličných chutí a vůní s jasným regionálním původem hodnotila komise soutěže Výrobek roku Libereckého kraje 2022. Výsledky budou zveřejněny v rámci programu Krajských dožínek.

dozinky6 frydlant menší
archivní ilustrační foto

Potraviny rozdělené do devíti kategorií hodnotila komise složená z členů Výboru životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje. Kromě senzorického hodnocení, obalu a technologie výroby se při hodnocení zohledňoval i vliv na zdraví výrobku.

„Rád bych poděkoval všem členům komise, celému organizačnímu týmu, a především místním výrobcům potravin. Opět se ukázalo, že kvalitních potravin z našeho regionu stále přibývá. Navíc spotřebitel má záruku, že jsou vždy čerstvé a chuťově výborné,“ řekl Václav Židek, radní resortu životního prostředí a zemědělství.

Foto: LKHodnocené produkty z kategorie Masné výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Pekařské výrobky, Cukrářské výrobky, Alkoholické nápoje, Nealkoholické nápoje, Ovoce a zelenina, Biopotraviny a Ostatní si lze prohlédnout na facebookovém profilu https://www.facebook.com/vyrobekroku.

Slavnostní vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích se uskuteční během Krajských dožínek, které se budou konat 3. září tohoto roku ve Frýdlantu.

LK/Jan Mikulička

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace