Část Zlaté stezky Českého ráje bude o víkendu kvůli kácení přestárlých stromů uzavřená

11. 01. 2022 | 14:39

Část Zlaté stezky Českého ráje u zámku Hrubá Skála nedaleko Turnova bude o tomto víkendu pro turisty uzavřená. Důvodem je kácení stromů mezi hřbitovem a křižovatkou Na Stávku. ČTK o tom dnes informovala mluvčí státní firmy Lesy ČR Eva Jouklová.

Valdštejn-8
Archivní foto

"U silnice se bude kácet asi 15 přestárlých, proschlých nebo zcela suchých stromů ve špatném zdravotním stavu, které na frekventované Zlaté stezce Českého ráje na Hruboskalsku vytipovali lesníci se zástupci CHKO kvůli zachování bezpečnosti," řekla Jouklová. Uzavřená bude u Hrubé Skály pro turisty červeně a žlutě značená trasa. "Na zámek se dostanou po modré a zelené přes Adamovo lože a Myší díru," uvedla mluvčí státní firmy.

Poslední větší kácení v této oblasti provedli lesníci v roce 2017, kdy na hřebenové cestě mezi Valdštejnem a Hrubou Skálou a v okolí kempu Sedmihorky na lesní cestě Pelešanská nechali pokácet mezi 150 až 200 stromy. "Údržba tak navštěvované oblasti je nezbytná, takže kontrolujeme a případně zasahujeme průběžně," dodala Jouklová.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace