Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Díky projektu Greenway Jizera vznikne páteřní cyklostezka podél toku. Od pramene po soutok s Labem

16. 07. 2023 | 14:50

Město Turnov má aktuálně k dispozici projektovou přípravu pro stavební povolení na úsek Greenway Jizera v lokalitě Turnov – Svijany. Bylo vydáno stavební povolení. Hlavním záměrem celého projektu Greenway Jizera je vybudovat páteřní cyklostezku podél toku řeky Jizery od pramene po soutok s Labem.

cyklistka na novem moste v male skale
Miliony cyklistů prověřený úsek mezi Malou Skálou a Dolánkami se dvěma mosty přes Jizeru, archivní foto

Město Turnov k přípravě projektu „Projektová příprava DSP pro Greenway Jizera v úseku Turnov – Svijany" využilo dotaci Libereckého kraje. Finance byly získány z dotačního fondu Libereckého kraje 6.3 Podpora projektové přípravy na základě žádosti o dotaci v roce 2020. Celkové náklady na projektovou dokumentaci činí 838.530 Kč, z toho téměř 560 tis. Kč tvoří dotace Libereckého kraje.

Projektová dokumentace pro stavební povolení byla zpracována pro úsek Turnov – Svijany, a to po trase z Turnova přes Modřišice, Přepeře, Všeň, Příšovice a Svijany. Úsek navazuje na stávající hotovou trasu z Malé Skály do Turnova.

Na projektové přípravě dlouhodobě spolupracovaly dotčené obce na základě Smlouvy o partnerství a vzájemné spolupráci na projektu Greenway Jizera v úseku Turnov – Svijany. Začátkem května 2023 stavební povolení pro tento úsek nabylo právní moci.

Koordinační situaci plánované realizace naleznete zde.

Více o celém projektu Greenway Jizera se dočtete na webu www.greenway-jizera.cz.

TURNOV/Marcela Jandová