Dopady covidu na společnost Singing Rock v Poniklé jsou menší, než se čekalo

26. 03. 2021 | 16:07

Dopady koronaviru na výrobu ve společnosti Singing Rock v Poniklé na Semilsku jsou menší, než se čekalo. Obrat dodavatele vybavení pro horolezce a výškové práce loni klesl zhruba o sedm procent, ještě loni na jaře ale čekali propad tržeb až o třetinu. Z pohledu zisku je na tom firma lépe než v roce 2019, řekla dnes ČTK Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do které Singing Rock patří. V roce 2019 skončilo hospodaření ponikelské firmy patnáctimilionovým ziskem při tržbách téměř 289 milionů korun.

horolezec abseiling-1842180 1280
Ilustrační foto

"Dobrých ekonomických výsledků jsme dosáhli mimo jiné i díky ať už epidemií vynuceným, nebo námi přijatým úsporným opatřením. Například se nekonaly žádné odborné veletrhy a další marketingové aktivity, které v běžné době pro nás představují velké náklady. Zcela se zastavilo cestování našich obchodníků, kteří operují v podstatě na všech světadílech. Jediné, co v marketingu naopak jelo, byly aktivity směřované do on-line prezentace, což je asi všeobecný trend," doplnil výkonný ředitel společnosti Jiří Hrdina. Podniku, který tři čtvrtiny produkce vyváží, pomohlo také posílení eura vůči koruně.

Největším odbytištěm ponikelské firmy je Německo, Slovensko a USA, vyváží také do Polska, Itálie, Číny a dalších zemí. "Díky tomu, že exportujeme po celém světě, byla vždy nějaká část obchodu, která fungovala dobře, zatímco z oblastí s lockdowny se tržby pozastavily, vesměs podle toho, jak se epidemie covidu-19 přelévala z jedné strany světa na druhou. Část našeho portfolia zaměřená na oudoorové sporty s výjimkou hromadných aktivit typu umělé stěny nebo lanové parky, běžela velmi dobře, neboť byla pravděpodobně součástí outdoorové horečky, která v době omezení vypukla," dodal výkonný ředitel.

Ani Singing Rocku se koronavirus nevyhnul, nákazu postupně prodělala zhruba pětina ze 160 zaměstnanců, díky přísným opatřením se ale plošně v podniku nerozšířil. I v Poniklé už třetí týden zaměstnance testují. "Ve čtvrtek jsme v Singing Rocku dělali 120 testů, pozitivní nebyl žádný. Část lidí je z různých důvodů doma, například kvůli nemocenské, karanténě, ošetřování rodinného příslušníka - nejčastěji dětí, home office, další zaměstnanci se netestovali, protože jsou v tříměsíční lhůtě po prodělaném covidu-19," řekla Gračková. Aktuálně ve výrobě chybí zhruba 25 lidí.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace