Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Opravy na největší turnovské škole potrvají do listopadu

03. 09. 2019 | 14:04

Oprava střechy a výstavba výtahu za 11 milionů korun na největší turnovské základní škole potrvají do listopadu. Dělníci pracují za běžného provozu školy ZŠ Žižkova s více než 600 žáky. Na výuku práce vliv nemají, řekl dnes novinářům ředitel školy Ivo Filip.

"Ani nic takového nepředpokládáme," dodal. Nepříjemností pro žáky a učitele podle něj v dalších týdnech zřejmě bude prach a zima. "Asi trochu potáhne na chodbách," řekl Filip.

Opravu střechy, která si vyžádá sedm milionů korun, plánovalo město několik let. Vyměnit se musí dřevěné prvky krovu napadené dřevomorkou. Nové budou i okapy, svody, hromosvod a dělníci položí na více než 1700 metrech čtverečních novou krytinu z hliníkových plechů. Rekonstrukce střechy začala o letních prázdninách. "Jsme zhruba v polovině prací," uvedl starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Oprava střechy by měla být hotová do začátku listopadu.

Ještě skoro o měsíc déle potrvá výstavba výtahu. Staví se v rámci letos zahájeného projektu modernizace tří základních škol, na který turnovská radnice získala bezmála dvacetimilionovou dotaci. Peníze poslouží hlavně na modernizaci učeben a na ZŠ Žižkova a ZŠ 28. října i na zajištění bezbariérového přístupu. Na ZŠ Žižkova jsou už hotové dvě bezbariérové rampy a nyní se buduje výtah. "Do konce listopadu by měl být hotový," dodal starosta. Bezbariérové úpravy na ZŠ 28. října a modernizace odborných učeben se budou dělat v příštím roce.

Turnov letos do oprav a rekonstrukcí budov škol vydá kolem 30 milionů korun. Přes 12 milionů korun si vyžádá už zahájená výstavba denního stacionáře pro děti s těžkým kombinovaným postižením a pro autisty ve speciální MŠ a ZŠ Sluníčko. Zhruba čtyři miliony korun stála oprava poloviny fasády gymnázia a přes milion oprava hřišť obchodní akademie a hotelové školy. Asi milion korun vynaložilo město na výměnu 23 oken na ZŠ Skálova.

čtk