Šťastná země nabízí velké množství atrakcí, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí

07. 08. 2022 | 5:47

Přírodní zábavní park Šťastná země nedaleko Turnova nabízí velké množství atrakcí, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Je zde například trpasličí vesnička, ke hrám vybízející dřevěný hrad, oblíbené trampolíny a všelijaké prolézačky. Děti se navíc mohou těšit na originální programy a doprovodné aktivity, které se konají vždy o víkendu, informuje portál Kudy z nudy.cz.
 

šz3
Foto z www.kudyznudy.cz

Ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova, uprostřed Českého ráje, najdete největší přírodní zábavní park u nás, místo doslova dětem zaslíbené. Jedním z lákadel je replika hradu Trosky (ten reálný se nachází vzdušnou čarou asi 3 km od Radvánovic), která je vyrobena z akátového dřeva v měřítku 1:5. Zobrazuje však hrad předtím, než se z něj stala zřícenina.

Trosky ve Šťastné zemi mají šest věží včetně slavné Panny a Baby, cimbuří, vstupní brány, ochoz a vyhlídku, odkud skutečné Trosky uvidíte jako na dlani. Uprostřed dřevěného hradu je pro děti bludiště a prolézačky. Z vyhlídkových věží se zpátky na zem mohou vrátit tobogány. Stavba byla v roce 2016 oceněna jako „Dřevěná stavba roku“ v kategorii velká dětská hřiště. V roce 2021 pak prošel park velkou rekonstrukcí.

Další dobrodružnou atrakcí Šťastné země je Geopark, který malé návštěvníky hravou a zároveň naučnou formou provede po stezce s celou řadou interaktivních prvků. Kromě zajímavých informací o přírodě a geologii Českého ráje si děti vyzkouší, jak se v řece proplavuje jemný písek nebo jak vypadá meandrující koryto řeky Jizery. Dobrodružná bude cesta přes adrenalinové závěsné lávky, které vedou skrz mokřady a bažiny.

Každý prázdninový víkend se v přírodním herním areálu děje něco zajímavého! Na děti tu čeká například Pohádková show, Transformers, ukázky zvířat a podobné programy. Podrobnosti najdete na Facebooku provozovatele. Šťastné země je malým návštěvníkům otevřená od června do září, a to přes týden od 10:00 do 18:00 a o víkendech od 9:00 do 19:00 hodin. Vstupné stojí pro dospělé 180 korun, pro dítě je vstupenka za 100 korun. Počítejte s tím, že se v parku zdržíte asi 4 hodiny.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/leto-ve-stastne-zemi-v-radvanovicich-u-turnova

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace