Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Turistická sezona v Českém ráji v roce plném nečekaných zvratů vykazuje jen mírný pokles návštěvnosti

04.11.2020 | 5:37

Jaká byla turistická sezona v Českém ráji v roce plném nečekaných zvratů? „Očekávání čísel návštěvnosti patnácti sledovaných informačních center bylo letos podstatně napínavější než v jiných letech,“ přiznává Jitka Kořínková ze Sdružení Český ráj. Celkové číslo nakonec ukazuje mírný pokles v celkové návštěvnosti, nejedná se však o nic dramatického. Pozitivní naopak je, že mnohá infocentra zaznamenala nárůst zájmu o turistické suvenýry a regionální produkty a s tím související nárůst tržeb oproti minulým sezonám.

turnov RTIC Turnov02
Foto: Pavel Charousek

„Turistická sezona naštěstí proběhla mezi dvěma nouzovými stavy za relativně klidné epidemiologické situace, což nám doufám potvrdí i celková návštěvnost památek, turistických cílů a ubytovacích zařízení, kterou budeme mít k dispozici začátkem roku 2021,“ doplňuje Jitka Kořínková.

Nejnavštěvovanějším informačním centrem v regionu zůstává jičínské „íčko“, které ve sledovaných měsících červen – září navštívilo více než 60 tisíc návštěvníků (60 956). Jedná se sice o mírný propad oproti minulému roku, přesto je to stále číslo úctyhodné.

„Co bylo velmi potěšující, že se nejednalo pouze o jednodenní návštěvy. Lidé v Jičíně zůstávali po delší dobu a plné kapacity hlásily i místní hotely,“ přibližuje vedoucí zdejšího informačního centra Radka Tobolková.Foto: Pavel CharousekV pomyslném žebříčku návštěvnosti následuje informační centrum v Autokempu Sedmihorky (33 131), RTIC Turnov (21 511) a IC Mladá Boleslav (14 646).

Nárůst návštěvnosti letos zaznamenalo infocentrum v Nové Pace, které v letošní sezoně navštívilo 6 088 turistů.

„Velmi nás těší vysoká kvalita služeb poskytovaných českorajskými informačními centry. Svědčí o ní mimo jiné úspěch Turnova a Jičína v každoroční anketě O nejoblíbenější infocentrum roku, ve které o umístění jednotlivých infocenter rozhodují svými hlasy sami návštěvníci. Turnov se letos opět stal vítězem v Libereckém a Jičín v Královéhradeckém kraji,“ uzavírá Jitka Kořínková.

TZ/Pavel Charousek