Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Turnov chce nedostatek šaten na zimním stadionu vyřešit přístavbou. Přispět má Národní sportovní agentura

26. 09. 2023 | 14:53

Turnov chce nedostatek šaten na zimním stadionu v areálu Maškovy zahrady vyřešit vybudováním přístavby a vestavby. Náklady odhaduje město na 15 milionů korun bez DPH. Realizace projektu je ale závislá na získání dotace. Město si podá žádost do Národní sportovní agentury (NSA).

KošekTurnov2
Foto z www.maskova-zahrada.cz

Pokud uspěje, dotace pokryje až 70 procent nákladů. Novináře o tom dnes informoval starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

O dotaci Turnov z NSA už jednou žádal, ale neuspěl. Aby zvýšilo město své šance na získání, začalo už nyní v soutěži hledat firmu, která přístavbu postaví. "Abychom pokud možno výběrové řízení mohli úspěšně dokončit, podepsat smlouvu a získat body, které potřebujeme na hodnocení," uvedl starosta.

Turnovský krytý zimní stadion se střechou ve tvaru listu je v Libereckém kraji nejnovější, v provozu je od roku 2015. Od začátku se potýká s nedostatkem míst pro převlékání, přestože počet šaten už za krátkou dobu své existence navýšil ze čtyř na sedm. "Postupně, jak hokejový oddíl pracuje s dětmi, tak přibývají dětské oddíly a šatny už dávno nestačí," uvedl jednatel Městské sportovní Turnov Jiří Veselka, která má sportoviště města na starost.

V projektu pro přístavbu stadionu se počítá s pěti dalšími šatnami, toaletami a sprchami. Pokud město dotaci získá, na její vybudování postačí podle Veselky jedna stavební sezona.

Turnov chce z NSA získat dotaci také pro atletický stadion, kde se každoročně koná mezinárodní mítink Memoriál Ludvíka Daňka. Přes šest milionů korun bez daně je potřeba na opravu povrchů atletického oválu a sektorů pro skok do výšky, hodu oštěpem či skoku do dálky. I v tomto případě bude Turnov žádat o dotaci podruhé a také už vypsal soutěž na dodavatele.

čtk