Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Turnov chystá modernizaci tří škol za 22 milionů korun, získal dotaci

22. 05. 2019 | 7:50

Turnov v Českém ráji chystá modernizaci tří svých základních škol za 22 milionů korun. Peníze poslouží letos a příští rok hlavně na úpravy odborných učeben a ve dvou školách na zajištění bezbariérového přístupu. Starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok) uvedl, že se městu na projekt podařilo získat evropskou dotaci. Pokryje většinu nákladů. "Na předfinancování si asi budeme muset vzít kontokorentní úvěr," dodal starosta.

Úpravy se budou v patnáctitisícovém městě provádět na základních školách Skálova, 28. října a Žižkova. "Budou modernizované jazykové učebny, učebny přírodních věd, učebny výpočetní techniky, bude vylepšena konektivita, případně někde i zeleň v drobném rozsahu," uvedla místostarostka Petra Houšková (Nezávislý blok).

Za nejdůležitější ale místostarostka považuje to, že dvě ze škol se po skončení projektu stanou bezbariérové. "Konkrétně základní škola Žižkova, kde už letos bude vybudován výtah. A v příštím roce bude upravena i základní škola 28. října, co se týče výtahu a bezbariérových vstupních úprav," dodala Houšková.