Turnov získal dotaci ve výši 68 milionů na výstavbu nové knihovny a dalších 4,254 milionu Kč na pořízení vybavení 

01. 02. 2023 | 18:50

Turnov na Semilsku získal druhou evropskou dotaci na knihovnu, jejíž výstavbu chce zahájit letos. Z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) dostane peníze nejen na její postavení, ale i na vybavení. Novinářům to řekl starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

knihTurnovNew
archivní foto z nynější turnovské knihovny

Plánovaná výstavba knihovny je ve fázi vytváření dokumentace pro provedení stavby. "Směřujeme k tomu, abychom dokumentaci měli někdy na konci května, v červnu a mohli jsme vypsat výběrové řízení na stavbu, aby se začalo na podzim," řekl Hocke.

Nová knihovna, vizualizace z https://knihovna.turnov.czPostavení nové knihovny si vyžádá přes sto milionů korun, z IROP na to město získá zhruba 68 milionů korun. Nyní uspělo i se žádostí o dotaci na nákup vybavení. Dostane 4,254 milionu. Celkové náklady na pořízení nábytku, IT techniky a informačního systému radnice odhaduje na více než 5,5 milionu korun.

Novou budovu město postaví proto, že současné prostory v Jeronýmově ulici potřebám knihovny kapacitně nestačí, nedostatečné je hygienické i návštěvnické zázemí, chybí společenský sál a objekt není bezbariérový. Nová knihovna bude o několik set metrů blíž k centru, ve Skálově ulici mezi letním kinem a domem Na Sboře. Půjde o čtyřpodlažní budovu s terasou a stane se součástí prostoru, kde je už půl století letní kino, které patří k nejnavštěvovanějším v Česku. Budova knihovny převezme funkci promítacího plátna. Nová knihovna by měla být v provozu nejpozději od roku 2025.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace