Už v sobotu, na prahu adventu, zazáří vánoční strom v Semilech. S večerem nastane čas kouzel

24. 11. 2022 | 14:41

Už v sobotu 26. listopadu, nikoliv až na 1 adventní neděli, se v Semilech na Riegrově náměstí letos poprvé rozzáří vánoční strom. I tentokrát jeho rozsvěcení doprovodí kulturní program, na němž se mimo jiné podílí semilské základní školy, ZUŠ Semily, kino Jitřenka a Dům dětí a mládeže SEDDMA Semily. Celý program budou moci zájemci sledovat on-line prostřednictvím Facebooku města Semily.

SMstrom
Foto z www.semily.cz

Adventní atmosféru již v dopoledních hodinách navodí tradiční Vánoční jarmark v Muzeu a Pojizerské galerii a současně probíhající výstava s názvem Tradiční vánoční ozdoba. Trochu té vánoční inspirace může v sobotu kromě muzea přinést také prodejní Vánoční jarmark ve waldorfské základní škole v Semilech.

Program na Riegrově náměstí se ponese v adventním duchu. Na podiu vystoupí žáci základních škol v Semilech a v 17 hodin proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí, doprovázené společným zpěvem koled.

Po příjemně stráveném dopoledni i slavnostním rozsvícení stromečku už se malí i velcí návštěvníci budou moci těšit na předpremiéru nové české pohádky Největší dar, kterou pro ně připravilo kino Jitřenka, a to v 17:30 hodin.

S příchodem večera pak nastane čas kouzel. Na ty, kteří mají pro strach uděláno, bude počínaje 26. listopadem po celou dobu adventu v zahradě Seddmy čekat čarovná Čertovská osada.
Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily: "Nejkrásnějším vánočním zázrakem jsou jiskřičky v dětských očích, které zažehnou v okamžiku rozsvícení vánočního stromu. Přijďte společně s námi zažít tenhle zázrak a nasát tu pravou vánoční atmosféru!"

SM/Renata Coufalová
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace