V muzeu v Turnově se představují šperkařské práce z německého Idar-Obersteinu. Název výstavy Let there be rock odkazuje na kámen

29. 04. 2022 | 12:30

Klenotnici muzea v Turnově ozdobily špičkové absolventské práce studentů z německého Idar-Obersteinu. Název výstavy Let there be rock odkazuje na kámen, tedy na materiál, jehož se tvorba studentů oboru Drahý kámen a šperk při univerzitě Hochschule Trier týká. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí muzea Marcela Beranová.

šperkyturnov2
Foto: Artur Irma

"Ve šperku již dávno nejsou využívány pouze klasické drahokamy, ale široká škála zajímavých minerálů a hornin," uvedla mluvčí muzea. Foto: Artur IrmaPodle ní se návštěvníci výstavy mohou seznámit s inspirativní přehlídkou prací, které z absolventských prací Hochschule vybral profesor Theo Smeets s dalšími učiteli.

Foto: Artur Irma Idar-Oberstein je partnerským městem Turnova, který má podobnou tradici zpracování drahokamů. Jejich vývoj byl ale v minulém století odlišný.

Foto: Artur Irma"Zatímco Turnov byl po druhé světové válce v podstatě odříznut jak od světového trhu s drahokamy, tak od světových nalezišť, dvojměstí Idar-Oberstein nejen obnovilo předválečnou prosperitu a mezinárodní obchodní vztahy, ale založilo Německé mineralogické muzeum, mezinárodní burzu drahokamů a ateliér designu šperku a drahých kamenů a stalo se jedním z významných světových center vzdělávání a inovace v tomto oboru," dodala Beranová.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace