Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Válku sinicím vyhlásili letos v Autocampu Sedmihorky v Českém ráji.

02. 06. 2019 | 8:04

Kemp Sedmihorky v Českém ráji se rozhodl bojovat se sinicemi. Nejnavštěvovanější kemp v Libereckém kraji má ve svém areálu dvouhektarový rybník Bažantník. Už v minulých letech se potýkal se zvýšeným množstvím sinic, loni kvůli jejich vysoké koncentraci zakázali hygienici v srpnu koupání. Řadu návštěvníků to odradilo, proto se letos provozovatelé rozhodli neponechat nic náhodě a využít moderní, byť ne úplně prověřenou technologii jejich eliminace. ČTK to řekl vedoucí kempu Pavel Staffen.

koupaliště sunglasses-1284419 960 720
Ilustrační foto

V Sedmihorkách se rozhodli pro technologii, která je založená na provzdušňování vody, využití bakterií a působení ultrazvuku. "Na několika místech už tuhle technologii měli, tak jsme si říkali, že to zkusíme. Nemá cenu sedět a jen nečinně koukat, jak nám to tady ty sinice užírají. Něco jsme udělat museli a na tohle jsme měli relativně dobré reference," uvedl Staffen. Bažantník je podle něj naštěstí malá vodní plocha. "Neděláme tady ropné plošiny a vrty jako dělali třeba na brněnské přehradě, ale i tak je to drahá záležitost," dodal. Náklady podle něj půjdou do statisíců.

Kemp v Sedmihorkách leží v srdci Českého ráje a oblíbený je zejména u rodin s dětmi, vyhledávají ho také lidé, kteří rádi tráví dovolenou aktivně. V anketě Kemp roku se Sedmihorky pravidelně umisťují na předních místech. Lidé si pochvalují nádhernou přírodu i kvalitní služby. I proto jsou chatky v kempu dlouho před létem obsazené. "Zbývá nám posledních pár volných chatiček na konci prázdnin," řekl vedoucí areálu. Před hlavní turistickou sezonou v kempu investovali nejen do úpravy vody, ale také do nových cest i úpravy ploch pro karavany a oprav zázemí.

Liberecký kraj je oblíbenou turistickou oblastí. Zatímco v zimě míří návštěvníci hlavně do Jizerských hor a Krkonoš, v létě jsou hlavními cíli právě oblasti Českého ráje a Máchova jezera. Podle webu www.dokempu.cz je v kraji 82 kempů, nejvíc v oblasti Máchova Jezera na Českolipsku. Dohromady nabízejí kempy v kraji více než 1700 lůžek v chatkách a kolem 2800 míst pro stany a karavany. Loni se v nich podle informací z Českého statistického úřadu (ČSÚ) ubytovalo přes 121.000 hostů.

čtk