Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Bílí Tygři v Belfastu narazili a CHL začali těsnou porážkou 4:5

30. 08. 2019 | 5:55

Bílým Tygrům se vstup do prestižní CHL nepovedl. Svěřenci Patrika Augusty totiž při zahajovacím duelu letošního ročníku nestačili na severoirský Belfast. Třaskavou bitvu plnou gólů prohráli těsně 4:5.

hokej tygři trenér
Foto: www.hcbilitygri.cz

Premiéra Bílých Tygrů v letošním ročníku CHL byla zároveň prvním ostrým startem Justina Peterse v liberecké bráně. Neprůstřelnost kanadského gólmana však netrvala nikterak dlouho. Už po dvou minutách se totiž domácí Belfast ujal vedení. Skóre otevřel Bobby Farnham, jemuž šelmy nechaly příliš mnoho místa v předbrankovém prostoru.

Tygři srovnali poměrně záhy v přesilové hře, když se nekompromisní tvrdou ranou prosadil Libor Hudáček. Belfast pak sice zásluhou Patryka Wronky opět odskočil, ale poslední slovo v první třetině měl přece jen Liberec. Na 2:2 srovnala letní posila šelem Ronald Knot.

Britský elán neutuchal ani ve druhé dvacetiminutovce. Zkraje periody totiž Giants vyrazili do přečíslení tři na dva, které nechytatelnou ranou zakončil Brian Ward. Svěřenci Patrika Augusty však i potřetí jednogólové manko dokázali smazat. Krátce po polovině zápasu totiž podruhé v zápase klapl přesilovkový vzorec se zakončujícím Liborem Hudáčkem.

Nechybělo moc a vyrovnaný stav vydržel až do přestávky. Britové ale pouhých dvacet sekund před koncem prostředního dějství udeřili počtvrté. Pohlednou kombinaci celku z hlavního města Severního Irska přetavil v branku Kanaďan Curtis Hamilton.

Důležitý krok k vítěznému vstupu do CHL udělali domácí na začátku třetí části, kdy na rozdíl dvou branek zvýšil druhou trefou v zápase Brian Ward. Jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná.

Tygrům se totiž v závěru dramatického utkání podařilo jen snížit. V poslední minutě utkání korigoval na 4:5 Jakub Valský, ale to bylo ze strany Liberce vše. Tři body si do tabulky skupiny připsali Obři z Belfastu.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec)

„Připravovali jsme se na nepříjemného soupeře, ale ten naše očekávání, zejména ve druhé třetině, předčil. Tak to je. Rozhodčí sice určité věci pustili, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme tady vyhrát."

Belfast Giants - Bílí Tygři Liberec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 2. Farnham (Smotherman), 12. Wronka, 24. Ward (Mullen), 40. Hamilton (Mullen, Smotherman), 45. Ward (Mullen) – 8. Hudáček, 17. Knot (Lenc), 32. Hudáček (Šmíd), 60. Valský (Šmíd, Birner). Rozhodčí: Rohatsch (Německo), Sewell – Dalton, Fraley (všichni Velká Británie). Vyloučení: 8:11, navíc Raine (BEL) 5 minut a do konce - Ordoš, Jelínek (oba LIB) oba 5 min. a do konce. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 859. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4.

Belfast Giants

Owen – Leonard (A), Mullen, Forsberg, Raine (A), Swindlehurst, Pelech (C), Garside – Hamilton, Lake, Wronka – Reddox, Ward, Farnham – Smothermann, Dupuy, Long – Hook, Morgan, Garside

Bílí Tygři Liberec

Peters – Šmíd (A), Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Kolmann – Birner (A), Bulíř, Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Zachar – Ordoš, Musil, Valský – Vlach

www.hcbilitygri.cz