Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Celých šedesát minut jsme plnili trenérovy pokyny, těšilo Marka Zachara

07. 12. 2019 | 16:39

Desátá výhra v řadě! Tygři proti silnému Třinci předvedli zodpovědný výkon a nakonec vyhráli 5:0. Velkou měrou se na vítězství podílel i Dominik Hrachovina, který si připsal první čisté konto v libereckém dresu. „Kluci mi hodně pomohli, jsem rád, že se na to na konci nevykašlali," smál se liberecký gólman.

hokej zachar PP 9361
Foto: www.hcbilitygri.cz

Tygři bylo už od začátku na ledě více vidět, na úvodní gól zápasu však museli fanoušci čekat dlouho. Nakonec se dočkali až v 36. minutě, když střelu Tomáše Hanouska tečoval za záda Petra Kváčy sváteční střelec Petr Kolmann, který si tak připsal svou první trefu v letošní sezóně. „Chtěli jsme hrát trpělivě. Věděli jsme, že pokud budeme celých šedesát minut hrát aktivně, góly z toho pak vyplynou,” svěřil se Marek Zachar.

A slova mladého útočníka se nakonec potvrdila, domácí totiž v třetí třetině nasázeli hned čtyři branky! Jednu z nich si připsal sám Zachar: „Tomáš Hanousek mi to hodil do jízdy, obránce neměl rychlost, takže se mi podařilo natlačit až před brankáře. Mohl jsem to buď přetáhnout, nebo to zkusit rovnou. Nakonec jsem to zkusil bekhendem a naštěstí se to tam nějak překulilo,” smál se liberecký forvard. „Na tréninku pořád hledám nějaké nové varianty zakončení, ale naši brankáři mě už znaj, takže to je čím dál tím těžší.”

Tygři tak nakonec vyhráli 5:0 a připsali si tak už desátou výhru v řadě. „Myslím si, že jsme šedesát minut hráli naši hru. Zodpovědně jsme plnili trenérovy pokyny a jsme moc rádi, že jsme to nakonec zvládli,” těšilo libereckého rychlíka.

Zápas proti Třinci si bude určitě dlouho pamatovat Dominik Hrachovina. Ten si totiž připsal první čisté konto v libereckém dresu! „Z nuly mám velkou radost, kluci mi ale dneska hodně pomohli, hodně střel za mě zblokovali. Jsem rád, že se na to na konci nevykašlali,” vtipkoval liberecký gólman.

Svěřenci trenéra Patrika Augusty se tak Oceléřům výhrou alespoň trochu pomstili za neúspěšné finále minulého play-off. „Motivace byla samozřejmě trochu vyšší, jsou to přece jenom úřadující mistři. Nakonec jsme to zvládli, čehož si moc ceníme!” hlásil Dominik Hrachovina.

V dalším kole čekají Tygry rozjeté Karlovy Vary, které v pátek rozdrtili Vítkovice 9:1. „Jdeme zápas od zápasu, musíme se na ně připravit na sto procent. Určitě to nebude lehké, ale jedeme tam pro tři body!” uzavřel Marek Zachar.

www.hcbilitygri.cz